PAYLAŞ
Adrasan Koyu
Adrasan Koyu
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gürültüsüz, sakin, doğa ile iç içe, çok az kişinin bildiği bir yer burası. Disko olmayan tek tatil beldesi denebilir.  Masmavi denizi, sıcacık kumsalı, kumsala kadar uzanan çam ağaçları mükemmel doğası üstüne söylenebilecek kelime bırakmıyor. Yakın zamana kadar İtalyan, Alman ve İngilizlerin gözdesi olan köy artık Türk tatilciler tarafından da keşfedilmekte. Antalya-Kaş karayolu üzerinde yer alır, Ulupınar-Kumluca yönünde güderken Adrasan kavşağından içeri girdikten sonra 22km süren virajlı bir yolu geçtikten sonra köye ulaşılabiliyor. Virajlı yolda güvenlik için hızı düşürdüğünüzde ormanın sessizliği içinde şarkı söyleyen cır cır böceklerinin sesini duyabilirsiniz. Tatiliniz bu aşamada başlamış demektir.

Bölgede butik otel ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Bölge sit alanı olduğundan yapılaşma yasak Antalya’nın büyük otelleri bu bölgede yok.

SAHİL-PLAJ
SAHİL-PLAJ

Sahili sığ olduğu için yüzme bilmeyenler ve çocuklar için idealdir. Ben çok iyi yüzerim diyenler için de sahilin bir bölümü oldukça derin. Yüzerken minik balıklar bacaklarınızı gelip gıdıklıyorlar.

DALIŞ

DALIŞ adrasan
DALIŞ adrasan

Phaselis açıklarında yer alan Üçadalar kıyıları tüplü dalış yapmak için Kültür Bakanlığı tarafından izin verilen bölgelerden biridir. Dünyanın bir çok yerinden dalış meraklıları bölgeye gelmektedir.  Gelidonya burnunda bulunan ve 3300 yıl önce battığı söylenen Fenike batığının etrafında tüplü dalış yasak olsa da tüpsüz dalış yapılabilir.

MAVİ TUR

adrasan-tekneturu
adrasan-tekneturu

Porto, Ceneviz ve Sazak koyları gezeceğiniz tekne turunu mutlaka yapın. Sazak koyunda çıkan hafif tuzlu buruk bir tatlı su var mantar ve mide rahatsızlığına iyi geldiği söylenir. Doğru mu bilinmez ama bir zararı olmadığı için denenebilir.

DOĞA GEZİLERİ

DOĞA GEZİLERİ
DOĞA GEZİLERİ

Tur düzenlenen koylar yerine kimsenin gitmediği patikalarla ulaşılan koyları da var.  Sabah erken kalkıyorsanız Fener Burnu’na gidip güneşin doğuşunu izlemelisiniz. Çıralı’da sönmeyen ateşi görmeden dönmeyin sakın.

ANTİK KENTLER

ANTİK kent
ANTİK kent

Patara, Olimpos, Letoon, Phaselis antik kentlerinin kalıntılarına günübirlik düzenlenen turlar ile gidip gezebilirsiniz.

YEME-İÇME

YEME-İÇME
YEME-İÇME

Bölgede 53 tür balık çıkmakta. Orfoz, Lağos, Mercan, Sinarit, Iskaroz, Sarıgöz, Akya, Çipura, Kefal gibi balıklar bunlardan sadece sayılabilenler. Yanında yöreye özel otlar ve sebzeler ile yapılmış zeytinyağlıları atlamamak gerekli.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here