PAYLAŞ
Arjantin
Arjantin
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Arjantin ülkesinin insanları, genel olarak çok fazla sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olarak tanınmaktadır. Tanıştıktan birkaç saniye sonrasında özel hayatlar hakkında sorular sormaktadırlar ve aynı tepkiyi sizden de beklemektedir. Aynı zamanda Arjantinliler direkt olarak bir şeyler söylerlerse eğer bundan rahatsızlık duymamak gereklidir. Çünkü toplum arasında çok normal olarak bu durum karşılanmaktadır. Turist olarak ülkeye gelenler bu tür şeylerden rahatsızlık duyabilmektedir. O neden ile yabancılık çekmemek adına bu tür olayları normal karşılamak daha doğru olacaktır. Arjantin ülke toplumu çok fazla duygusal ve aşırılıkları olan kişilerdir. O neden ile hem iyi kelimeler hem de kötü kelimeleri duymak mümkündür. Onların mizah anlayışları genel olarak böyledir.

arjantin
arjantin

Hem kendileriyle hem de turistler ile de dalga geçebilmektedir. Bu durumda ise yapılması gereken en faydalı olan espriye almak ve eğlenmek olabilir. Yeni birileriyle tanıştıklarında yanaktan öpmek garipsenmemektedir. Toka yapmak yerine yanaktan öpmeyi tercih etmektedirler. İki erkeğin yanaktan öpmesi çok fazla yaygın olmamasına rağmen bu olayı gerçekleştirmeleri daha fazla yaygındır. Fakat bu da cinsel ayrımdan dolayı gelişmiş bir kural olmamaktadır.

Bunun yanı sıra Arjantinliler oldukça fazla futbola bağlılık duymaktadır. O nedenle takım renklerini taşıyan kıyafetlerin giyilmemesi daha faydalı olabilir. Aynı zamanda oldukça dakik olmalarından dolayı bekletilmekten asla hoşlanmazlar. Arjantin dünyanın çok fazla sığır eti üreten ülkeleri arasında yer almaktadır. O nedenle sığır etine dayalı olan mutfak kültürüne sahip olmaktadırlar. Avrupa mutfak kültürüne dayalı etkileri de çok fazla görülmektedir.

Arjantin Mutfağı
Arjantin Mutfağı

Genel olarak tüketilen yemekler criolla ya da parillas ismi ile hitap edilen ızgara ve barbekülerde hazırlanmaktadır. Sıcak ve lezzetli olan criolla locro domuz eti, fasulye, ve mısır güveç ya da karbonado taze sebze eti ile sığır eti elma ve şeftali ile veya cazuela gaucho tavuk ve kabak gibi yemeklerde menüde bulunabilmektedir. Geleneksel Arjantin içecekleri arasında bitkisel çaylar arasında yer alan yerba meta çok fazla tüketilmektedir. Aynı zamanda Arjantin mükemmel şarap seçkisi ile oldukça fazla popülerdir. Mendoza’nın şarapları en çok beğenilenler arasında yer almaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here