PAYLAŞ
Arsuz
Arsuz
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Arsuz, Hatay’ ın son yerel seçimler öncesi gelen kanunla ilçe olmuş yaklaşık doksan bin kişilik nüfusa sahip yerdir. Hatay’ ın en turistik yeri konumunda olan Arsuz her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Öyle ki doksan bin olan nüfus yazın üç yüz bin kişiye ulaşabilmektedir. Güneyin incisi olarak tabir edilen Arsuz Türkiye’ nin en geniş yüzölçümüne sahip ikinçi ilçesi olması ile birlikte geniş kıyı şeridi ile beraber tatilcilere geçirebilecekleri muhteşem bir tatil imkanı sunuyor.

arsuz plaj
arsuz plaj

Arsuz’ da Neler Yapabilirim ?

Arsuz denince akla gidince görülebileceği gibi öncelikle sahil şeridi gelmektedir. O yüzden tüm yazınızı plajlar da geçirmek istiyorsanız sizin için sayısız plaja sahip Arsuz’ da deniz aktiviteleri bir hayli fazla. Bunların yanı sıra gece hayatı ile ünlü olan Arsuz da sayısız disko bulunmakta ve her yıl birçok ünlü buralar da konser vermektedir. Bunların yanı sıra direk nehrin denize döküldüğü yerler de ki ilgi gören kafelerinde de vakit geçirebileceğiniz gibi nargile tutkunuysanız bu hevesinizi giderebileceğiniz birçok kafede sizi beklemektedir. Bunların yanı sıra Arsuz’ un biraz daha iç mahallelerine giderek burada ki kamp alanlarını değerlendirebilir veya dağ gezintisini yapabilirsiniz.

Konacık Limanı
Konacık Limanı

Ayrıca Konacık Limanı  taraflarına giderek mavinin tüm tonlarını seyredebilirsiniz. Tüm bunlar ile birlikte her yıl mutlaka açılan fuar alanlarını ziyaret edebilir kendinize veya çevrenize hediyeler alabilirsiniz.

Arsuz’ da Nerede Konaklayabilirim ?

Arsuz otel
Arsuz otel

Arsuz’ a eğer yaz sezonu dışında gelecekseniz kalabileceğiniz birçok yer vardır. Öyle ki ister lüks oteller de ister orta bütçeli ailelere hitap eden oteller de isterseniz de küçük bütçeli ailelere hitap eden otellerde kalabilirsiniz. Fakat yazın ziyaret edecekseniz mutlaka oteller de rezervasyon yaptırın. Sayısız otele sahip olsa da Arsuz ilçesinde yazın kalacak yer bulmak büyük sorun teşkil ediyor.

Arsuz’ da Neler Yiyebilirim ?

İskenderun döneri
İskenderun döneri

Her sahil şeridi mekanlar da olduğu gibi Arsuz’da da balık yiyeceklerini bulabilirsiniz. Onun dışında Hatay’ın yöresel yemekleri ve ünlü İskenderun döneri de yiyebileceğiniz yiyecekler arasında yer alıyor. Dondurmalı künefe ise tatlı ihtiyacınızı gidermeniz için birebir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here