PAYLAŞ
Bahama
Bahama
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mükemmel bir tatil geçirmek istiyorsanız Bahama adalarını tercih edebilirsiniz. Zira Amerika kıtasında yer alan bu adalar topluluğu mükemmel denizi ve plajlarıyla turistlerini ağırlıyor.

Bahama ülkesine gitmek için herhangi bir vize almanıza gerek yok. Zira Türkiye’den Bahamalara gitmek vizesiz. Adalar topluluğu olduğundan dolayı Bahama ülkesine doğrudan uçuş biraz sıkıntı. Ancak  Georgetown ve Grand Bahama adalarına aktarmalı uçuşlar bulabilmeniz mümkün. Bu adalalar topluluğuna ulaşım biraz sıkıntılı olsa da burada geçireceğiniz zaman için değer. Bu arada Bahamalara gitmeye karar verdiyseniz yolculuğunuzun 30 saat kadar süreceğini de belirtelim.

Bahamalar
Bahamalar

Bahamalar Gezilecek Yerler

Elbette ilk sıraya Bahamaların başkentini koyabiliriz. 1650 yılında kurulan Nassau renkli evlere sahip. Bu başkentte Korsan Müzesi, Bahama Ulusal Sanat Galerisi, Tarihi şehir merkezi, Parlamento Binası, Ardastra Bahçeleri gibi önemli yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Nassau
Nassau

Tabi adalar topluluğuna gelip te gece eğlencesini göz ardı edemeyiz. Hem gündüz hem de gecen eğlencenin eksik olmadığı Grand Bahama size hayatınızdaki en keyifli tatili sunuyor. Burada eğlence sabahtan başlıyor ve günün her saati devam ediyor. Sabah kalktığınızda Yat kulübünün yarışlarını izleyebilir öğlenleri köpekbalığı avına çıkabilir ve akşamları da yunuslarla beraber yüzebilirsiniz. Hava karardıktan sonra ise asıl eğlenceye katılabilirsiniz. zira buranın gece hayatı oldukça etkileyici.

Grand Bahama
Grand Bahama

Bahamalar Yemek Kültürü

Elbette buranın ağırlıklı menüsü balıktan oluşuyor. Zira denizin tam ortasındasınız ve herhalde balıktan daha iyi yiyecek bulacak değilsiniz. Buranın ulusal yemeği olan conch yemenizi de tavsiye ederiz. Aynı zamanda burada dünyaca ünlü fast food zincirlerini görebilmeniz mümkün. Yani bir adada kendime uygun yemek bulabilir miyim diye endişelenmenize gerek yok. Ancak ülkemizin dışında et yemenizi pek tavsiye etmiyoruz.

conch
conch

Bahamalar Eğlence Kültürü

Burası eğlenmek için kurulmuş bir ülke desek abartmış sayılmayız. Zira ülke ekonomisi tamamen turizm üzerine kurulu ve dolayısıyla eğlence sektörü de alabildiğince gelişmiş. Yani buraya geldiğinizde sıkılmak diye bir terimi unutabilirsiniz. Buranın en güzel yanlarından biri de kendilerine has müzikleri Junkanoo, Rake & Scrape ve Goombay gibi şarkıları her adada duyabilmeniz.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here