PAYLAŞ
Bahreyn
Bahreyn
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Basra Körfezi’nde yer alan bir Arap ülkesi olan Bahreyn, körfez bölgesinin ticari noktalarından biri olarak tanınır. Birbirinden farklı gelenekleri ve spor aktiviteleri ile tanınan bu ülke deve ve at yarışları konusunda geleneksel yarışmalar düzenlemektedir. Ayrıca sağlık ve eğitim tesislerine çokça önem verildiği gibi sürekli turist çeken bir konumda bulunur. Bahreyn Gezi Rehberi olarak bölgenin diğer önemli özelliklerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Bahreyn Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Bahreyn’i ziyaret etmek isteyenler Mart ve Kasım aylarında bölgeye gidebilir. Akşam saatlerinde oldukça serin olan bu bölgede Mayıs ve Eylül ayları çok sıcak geçer. Yaz aylarında ise kum fırtınalarıyla karşılaşabileceğiniz için turistik gezi amaçlı olarak tercih edilmemelidir. Ülkemizden doğrudan uçuşu bulunan bölgeye 4 saat 20 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşabilirsiniz. Arabistan gezisinin ardından bölgeye gitmek isteyenler ise feribotlarla ulaşım sağlayabilir.

Bahreyn Şehir İçi Ulaşım

Ülkede şehir içi ulaşım için araç kiralayabilir ya da otobüslerle seyahat edebilirsiniz. Ayrıca minibüs taksi olarak kullanılan araçları da tercih edebilirsiniz. Bölgede araç kiralama hizmetlerinin fazlasıyla yer aldığını ve çokça tercih edildiğini de söylemek isteriz.

Bahreyn Mutfağı

muhammar
muhammar

Bahreyn’de sayısız restoran bulunmaktadır. Bu yüzden seçim şansınız oldukça fazladır. Amerikan fast food bayiliklerinin çokça yer aldığı ülkede en ünlü yemek machboos’dur. Pirinç, et, baharat ve sebzelerden oluşan bu karışımı yanında ise muhammar adı verilen tatlı pilav tüketilebilir. Bahreyn Gezi Rehberi konusunda bölgedeki bu tatları kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ayrıca ülkenin hamur işleri de çok lezzetlidir. Halwa showaiter adı verilen helvalar, mısır nişastası ve safran karışımıyla jöle kıvamında hazırlanmaktadır.

Bahreyn Gece Hayatı

Bahreyn Gece Hayatı
Bahreyn Gece Hayatı

Bahreyn’in gece hayatı çok hareketlidir. Daha çok hafta sonları canlanan barlar ve gece kulüplerinde rahatlıkla eğlenebilirsiniz. Bahreyn Gezi Rehberi turunda birbirinden farklı kafe ve barlar dikkat çekmekte ve önerilmektedir.

Bahreyn Festivalleri

Bahreyn Festivalleri
Bahreyn Festivalleri

Bölgede birbirinden farklı dini kutlamalar bulunuyor. Bahreyn Gezi Rehberi olarak en çok ashura festivali, bağımsızlık günü, milad el nabi ile ramazan ve kurban bayramı etkinliklerinin var olduğunu söyleyebilliriz. Resmi dili Arapça olan ülkede, tüm okullarda İngilizce zorunlu ikinci dil olarak okutulmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here