PAYLAŞ
Stitched Panorama
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Belçika gerek nüfus bakımından olsun gerek ticaret bakımından olsun gerek te tarım bakımından olsun her yönüyle gelişmiş bir ülke konumundadır. Burada üretilen malların büyük çoğunluğu diğer Avrupa ülkelerine gönderilmektedir. Batı Avrupa’da yer alan Belçika Avrupa’nın üretici ülkesi konumunda diyebiliriz. Yüz ölçümü bakımından çok küçük olan Belçika’da bir yerden bir yere gitmek çok uzun ve çok zor olmamaktadır. Bu yüzden ülke içi ulaşım çok rahat ve trafik denen olay burada yok. Burada tren, metro, tramvay ve otobüs gibi her türlü toplu taşıma imkanı mevcut.

Ülkede sağlık alanındaki gelişmeler üst düzeye gelmiştir. Buradaki ilaç sanayi oldukça gelişmiş bir şekilde işleyişini devam ettirmekte ve acil durumlarda sadece tek bir telefon 112 aranmakta. Bu numaradan polis, itfaiye ve ambulans çağırabiliyorsunuz.

Avrupa haritasında Belçika
Avrupa haritasında Belçika

bu ülkeye geldiğinizde Brüksel sizi ilk etapta ilginizi çekecek şehirlerin başında yer alıyor. Zira burası dünya siyaseti açısından da önemli bir yer. Brüksel şehrinde gezebileceğiniz birçok yer var. Büyük St. Michael ve St. Gudula Katedrali şehrin azizlerine adanmıştır. 1958 Dünya Fuarı’dan kalma ve hala ayakta duran çelikten yapılma Atomium ilginizi fazlasıyla dikkati çekecektir. Ayrıca bronzdan yapılma çocuk tasvirli çeşme de diğer gezginler gibi sizin de favori eseriniz olacaktır.

Belçika Brüksel
Belçika Brüksel

Belçika krallığında yer alan Bruges kasabası ve Eski Şehir Merkezi UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.

Brüksel dışında Ghent şehrini de gezebilirsiniz. Zira geçmişte burası Avrupa’nın en zengin şehirlerinden biriydi. Şu an hala en zengin ülkemi konumunda olamasa bile gelişmiş konusunda iddialı şehirlerden biri. Tabi bu şehir yürüş, bisiklet sürmek ve kamp yapmak için Ardennes sıkı ormanlarına da ev sahipliği yapıyor.

Belçika Ghent
Belçika Ghent

Sanata karşı özel bir ilginiz varsa Belçika’ya hayran kalacaksınız. Zira bu ülke sanata çok fazla önem vermektedir. Antwerp’te yer alan Koninklijke Musea voor Schone Kunsten müzesini gezebilirsiniz. Burada dünyaca ünlü sanatçıların çalışmalarını izleyebilirsiniz.

Belçika nicelik olarak küçük ama nitelik olarak çok büyük bir ülkedir. Buraya gelmeniz sizink kişisel gelişiminiz üzerinde çok büyük bir etkisi olacaktır. Zira burası tam anlamıyla bir Avrupa ülkesi ve her zaman da böyle kalacak gibi gözüküyor.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here