PAYLAŞ
Yedigöller Milli Parkı
Yedigöller Milli Parkı
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Büyük şehirlerin hemen yanında bulunan, çoğunlukla büyük şehirlerden kafa dinlemeye gelen insanları ağırlayan, yeşil ve maviyi aynı anda simgeleyen Bolu, son derece muhteşem bir sakinliğe sahiptir. Bolu her mevsimde misafirlerine farklı güzellikler sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde, yılın her mevsiminde yüzlerce turisti ağırlamaktadır.

Bolu Evleri

Bolu Evleri
Bolu Evleri

Yolunuz bir gün Bolu’ya düşerse, her ikisi de ‘Kentsel Sit Alanı’ ilan edilmiş, Mudurnu ve Göynükte yer alan evleri mutlaka ziyaret edin. Eski Türk evlerinin en zarif örneklerini görebileceğiniz bu bölgede, hala evlerde yaşanmaktadır. Bu evler Türklerin kültürel mirasıdır.

Akkayalar Travertenleri

Akkayalar Travertenleri
Akkayalar Travertenleri

Travertenler, bir diğer adıyla da, Bolu’nun Pamukkale’si denmektedir. Burası beyaz pamuksu görüntüsüyle görenleri hayran bırakmaktadır. Eğer Bolu’ya gittiyseniz buraya gidin, gezin ve bol bol fotoğraflar çekin.

Abant Gölü

Abant Gölü
Abant Gölü

Bolu’nun olmazsa olmazı Abant Gölü, her Bolu’ya giden tarafından mutlaka ziyaret edilir. Aban Gölü son derece ilginç doğa yapısıyla görenleri hayran bırakıyor. İster yürüyüş için, ister piknik için isterse de kamp kurmak için burası son derece ideal bir yer. Bolu’da ziyaret edilecek yerler listenizin başında mutlaka Abant Gölü olmalı.

Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı
Yedigöller Milli Parkı

Yedigöller Parkı dendiğinde, kiminin aklına trekking, kiminin aklına kamp, kiminin de aklına romantik bir yürüyüş gelmektedir. Bolu’nun bütün doğal güzelliklerini cömertçe sunan yedi göl; Büyük göl, İnce göl, Serin göl, Kuru göl, Sazlı göl, Derin göldür. Buraya mutlak gidin ve doğanın eşsiz güzellikleriyle tanışın.

Akşemseddin Türbesi

Akşemseddin Türbesi
Akşemseddin Türbesi

Mehmet Akşemseddin’in, bu toprakların tarihi sahnesinde ve İslam dünyasında büyük etkisi olmuştur. Şam’ı yani doğduğu yeri bırakarak Anadolu’ya gelip, Fatih Sultan Mehmet’e hocalık yapan bu kişinin türbesi, Bolu’ya en çok ziyaretçi çeken yerlerden biridir.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi

” Kış mevsimi eşittir Kartalkaya ’’ ifadesini birçok kez duymuşsunuzdur. Kış mevsiminde bembeyaz karların arasında süzülüp giden snowboardcular Bolu manzaralarının ayrılmaz bir parçası olurlar. Etrafta bulunan çam ormanlarından gelen mis hava, dağ ve kar havasıyla birleşince son derece muhteşem ve temiz bir hava ortaya çıkıyor. Bolu’ya kış mevsiminde gidecekseniz mutlaka buraya uğramalısınız.

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here