PAYLAŞ
boracay-island
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Filipinler denilince akıllara ilk olarak Boracay ve Cebu adaları gelmektedir. Filipinler, 7 binden fazla adayı ve en uzun sahil şeridini barındıran fantastik bir ülkedir. Bizler de bu güzel ülkenin en iyi adalarından olan Boracay ve Cebu’yu sizler için anlatacağız. Konumuzun detayında bu adalar hakkında çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Boracay Adası

İlk olarak anlatacağımız ada ise Boracay. Pasifik Okyanusu’nda yer alan bu ada, Filipinler’in başkenti Manila’ya sadece 315 kilometre uzaklıktadır. Adada İngilizce ve Filipince konuşulmaktadır. Türkiye ile 6 saat fark bulunan bu ada, tatil açısından mükemmel bir seçim olacaktır.

Cebu Adası
Cebu Adası

Boracay Adası’na gidilecek en güzel dönem Şubat ile Haziran ayları arasındadır. Bu aylar arasında ada, ziyaretçilerine eşsiz bir tatil deneyimi sunmaktadır. Boracay Adası’nın içerisinde konaklamak için bütçenize göre çok sayıda otel ve pansiyon bulabilirsiniz. Özellikle Boracay Adası’na gittiğinizde deniz, kum ve güneş üçlüsünü doyasıya yaşamayı unutmayın. Bu ada sizleri berrak suları, bembeyaz kumsalları ve muhteşem atmosferi ile karşılıyor. Ayrıca iyi bir gurme olduğunuzu düşünüyorsanız, Filipin mutfağına ait lezzetleri de tatmayı unutmayın. Boracay Adası ayrıca renkli gece hayatı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Cebu Adası

Bölgenin bir diğer dikkat çekici adası ise Cebu Adası’dır. Bu ada Filipinler’in başkenti Manila’ya sadece 587 kilometre uzaklıktadır. Oldukça geniş bir alana sahip olan bu ada, 225 kilometre uzunluğundadır. Ayrıca bu adanın etrafında irili ufaklı 167 ada daha bulunmaktadır. Filipinler’e gelenlerin ziyaret ettiği yerler arasında ilk sıralarda yer alan Cebu Adası, Şubat ile Haziran aylarında yoğun ilgi görmektedir. Adada bulunan kumsallar, plajlar ve birbirinden güzel eğlence mekanları sizleri içine çekmektedir. Ayrıca adada gece hayatının özel bir anlamı vardır. Bu adada gün batımına doğru Filipin mutfağından lezzetler tadabilir, gece saatlerinde de renkli gece hayatının akışına kendinizi bırakabilirsiniz.

Cebu Adası
Cebu Adası

Dünya çapında birçok turistin ziyaret ettiği Cebu Adası, insanların favorisi haline gelmeyi başarmıştır. Bu bölgeden ayrılan turistler ise Cebu Adası’nı tekrar gelinecekler listesine dahil etmektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here