PAYLAŞ
Bordeaux
Bordeaux
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kelime anlamına bakıldığında “bordo şarabı” olan Bordeaux şehri, şarap fabrikalarından dolayı bu ismi almış. Bu şehir genel anlamı itibariyle şaraplar ve şatolar şehridir.

Şehir merkezi oldukça gelişmiş ve hava limanına çok yakın. Burada her türlü imkanı bulmanız mümkün.

Eski bir ticaret merkezi olan bu yerleşim yerinde yaşam Türkiye koşullarına göre biraz pahalı olabilir. O yüzden cebinizde fazladan para bulundurmayı ihmal etmeyin.

Bordeaux’ya Nasıl Gidilir?

Bordeaux’ya Nasıl Gidilir?
Bordeaux’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan direk Bordeaux’ya uçuşlar var. Haftanın her günü bilet bulmanız mümkün ve İstanbul – Bordeaux arası yaklaşık 4 saat sürüyor.

Paris’ten Bordeaux’ya gitmek isterseniz tenle Paris – Bordeaux arası 3 saat sürüyor. Uçakla ise ortalama 1 saat sürüyor. Kara yoluyla gitmek isterseniz 585 km yol katetmek zorundasınız.

Bordeaux’ya Ne Zaman Gidilir?

Bordeaux bahar mevsimi
Bordeaux bahar mevsimi

Burası her mevsim yağışlı bir yer, aynı zamanda yazları oldukça kalabalık. Eğer sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Burası şarap şehri olduğu için Haziran aylarının sonunda şarap festivalleri düzenlemektedir. Şarabı seviyorsanız tatilinizi bu zamana doğru ayarlayabilirsiniz.

Bordeaux’da Konaklama

Bordeaux’da Konaklama
Bordeaux’da Konaklama

Burası ticaretiyle öne çıkan bir şehir ancak turizmi o kadar gelişmemiştir. Dolayısıyla otel çeşitliliği ve sayısı da o kadar çok değil. Avrupa’nın çoğu yerinde hostel var iken burada hostel yok ya da tek tük. Üstelik otel fiyatları da oldukça pahalı.

Bordeaux’da Şehir İçi Ulaşım

Bordeaux, skateboard
Bordeaux sokaklarında skateboard

Konaklama her ne kadar pahalı olsa da şehir içi ulaşım ücreti konaklamaya göre daha ucuz. Burada bisiklet kiralayarak ta şehir içi ulaşımınızı sağlayabilirsiniz zira şehir içinde bisikletler için mükemmel bir sistem kurulmuş. Bir istasyonda bisiklet kiraladığınızda gideceğiniz yerdeki istasyona bırakabilirsiniz.

Aynı zamanda bisikletten sıkılırsanız kaykay ile de şehir içinde yolculuk edebilirsiniz. Herkes size bakar diye endişelenmenize gerek yok buradaki her kesimden insan bu kaykayları kullanıyor ve son derece normal karşılanıyor.

Bordeaux’da Yeme İçme

Bordeaux yeme-içme
Bordeaux yeme-içme

Buraya geleceğim diyorsanız cebinizi bol tutmakta fayda var. Normal lokantada yemek ortalama 20 euro iken öğrencilerin takıldığı lokantalarda yemekler ortalama 10 euro dır. Tabi orada yaşayan insanlar için pahalı olmasa da Türk bir turiste bu fiyatlar biraz pahalı gelebilir.

Bordeaux Gece Hayatı

Bordeaux gece hayatı
Bordeaux gece hayatı

Çok büyük gece kulüpleri yok ama burası barlarla dolu bir yer. Buradaki barlardan memnun ayrılacağınızı söyleyebiliriz. Ancak buralar da yine ortalamanın üzerinde bir fiyattan müşteri kabul ediyor. “Mutlu saatler” olarak tanımlanan saatlerde giriş yaparsanız indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here