PAYLAŞ
Brezilya
Brezilya
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünyanın birçok analistlerine göre Brezilya gelecekte süpergüç haline gelecek devletlerden biri olacak. Şimdilik ekonomik olarak istedikleri yerde olmasalar da ve sürekli ekonomik reformların yetersizliğinden dolayı protestoların yaşanması ülkenin imajını bozsa da gerçek şu ki Brezilya, tatil yapmak için listenin başlarında yer alıyor. Hele bir de tatilinizi Rio Karnavalına denk getirirseniz hayatınızda hiç göremeyeceğiniz kadar eğlenceyi burada bulabilirsiniz.

Bu ülkeye gelebilmek için 30 kadar saat yolculuk edebilirsiniz. Zira genellikle ABD üzerinden bu ülkeye aktarmalı olarak gidilebiliyor. Buraya vardıktan sonra neyse ki oh be diyebiliyorsunuz çünkü bu güzelim ülkede 1 ayda 4 mevsimi yaşayabiliyorsunuz. Hem insanıyla hem şehriyle hem de doğasıyla burası bambaşka bir yer.

Brezilya harita
Brezilya harita

Burada birçok Türk ile karşılaşabilirsiniz. Zira biz Türkler sıcak yerleri seviyoruz. Bu ülke de Türkleri seviyor, özellikle etrafta Türk kahvesi bulabilmeniz mümkün. Burada yaşam pahalı hatta kıtanın en pahalı ülkesi diyebiliriz. Bu yüzden buraya gelmeden önce kendinizi İstanbul’da gibi düşünün ve lüks bir lokantada ne kadar yemek parası koyduğunuzu hesap edin, işte Brezilya’da alışveriş her noktada Türkiye’deki büyük şehirlerin en büyük semtlerindeki gibi pahalı. Burada bir yemeği yaklaşık 40 liraya yiyebiliyorsunuz.

Brezilya sao paulo
Brezilya sao paulo

Ülkeye geldikten sonra şehir olarak Sao Paulo şehrine gelmenizi öneririz. Zira burası tarihi açıdan önemli bir yer. Burada her yerde içecek ve yiyecek otomatı bulabilirsiniz. Merak etmeyin bu otomatlar da pahalı değil. Aksine bütçenizin elvermediği durumlarda gününüzü bu otomatlar sayesinde kurtarabilirsiniz. Burada alternatif neyse ki çok.

Brezilya’ya tek başınıza veya kafadar birkaç arkadaşla gelmişseniz ilk soracağınız soru acaba gece hayatı nasıl? Bu ülkedeki gece hayatı diğer ülkelerdeki gece hayatından çok daha fazla uçmuş durumda. Özellikle Rio de Janeiro gece hayatı sizi kendinizden alı koyacak. Bu bölgede bir gece hayatından sonra tekrar Türkiye’ye gelmeyi isteyecek misiniz bilemeyeceğiz (:

Rio de Janeiro gece hayatı
Rio de Janeiro gece hayatı

Eğer Rio karnavalını izlemek istiyorum diyorsanız Mart ayının ilk 2 haftası burada olmalısınız. Bu ilk 2 hafta boyunca şehirler renk parıltısına dönüşüyor. Her tarafta dans okullarının müthiş gösterileri yer alıyor. Tabi bu karnavalı izlemek için en az 6 ay öncesinden şehirde bir otelde kendinize kalacak yer bulmalısınız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here