PAYLAŞ
Cardamom Mountains
Cardamom Mountains
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünya turuna hevesliyseniz ve tura çıkmadan önce acaba nereleri gezsem diye kendinize soruyorsanız, öncelikle nokta atışı yapmanızda fayda var. Kamboçya’da yer alan ve oldukça muazzam bir yer olan Cardamom Mountains sizleri bambaşka bir boyuta taşıyacak. Ülkenin güney doğusunda yer alan Koh Kong uzun bir kıyı şeridine sahiptir ve balta girmemiş yağmur oranlarına sahiptir. Tam tamına 2 milyon gibi muazzam bir alana yayılan Cardamom Dağları son derece vahşi bir yaşama da ev sahipliği yapıyor. Siz siz olun sakın tek başınıza ve tedbirsiz doğa gezintisine çıkmayın.

Koh Kong
Koh Kong

Eğer vahşi yaşamı seviyor ve nesli az sayıdaki türlere ilgi duyuyorsanız burası tam da size göre demektir. Asya’nın en vahşi ve en kalabalık fillerine ev sahipliği yapan Kamboçya 250 kuş türüyle de doğaya renk katıyor. Tabi Indoçin kaplanları, Mala ayısı, gibonlar ve Siam Timsahı gibi vahşi hayvanların burada cirit attığını düşünürsek yazımızın en başındaki uyarımızı tekrar yapmakta fayda var. Burası bir insanın yaşayabileceği bir yer değil, doğayla iç içe olayım, doğayla bütünleşeyim diyorsanız sizi 1 kez daha düşünmeye davet ediyoruz. Buraya güvenilir tur firmalarıyla gelebilir ve bu vahşi doğaya güvenli bir şekilde tanık olabilirsiniz.

Risk Altındaki Türler

Burası vahşi bir yaşam alanı ve ekosistem çok kırılgan. Bu yüzden insanların bu vahşi yaşam alanını korumaları son derece önemli. Bu Cardamom dağlarında risk altında 70’den fazla canlı bulunuyor. Özellikle Kamboçya hükumeti bu kırılgan ekosistem karşısında çok duyarsız durumda ve ekosistemi mahvedecek birtakım maden çalışmalarına izin vermiş durumda.Tabi her firmanın diyeceği gibi maden araması yapacak olan firmalar da ekosistemin bozulmayacağı garantisi veriyor. Tabi bunu zaman gösterecek…

Cardamom Mountain
Cardamom Mountain vahşi yaşam

Cardamom Mountains Otobüs Turları

Bu vahşi yaşam alanında hadi ben bir hava alıyım şöyle bir ormanı geziyim mantığıyla düşünmek son derece mantıksız bir tehlikeli bir durum olur. Bu yüzden bu vahşi yaşam alanlarına tanık olmak için belli başlı tur programları düzenlenmektedir. Oraya vardığınızda oradaki firmalar aracılığıyla otobüs vasıtalarıyla Cardamom Mountains turlarına katılabilir ve güvenle dünya turunuza devam edebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here