PAYLAŞ
Colorado Estes Park
Colorado Estes Park
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Estes Park, Colorado’ nun başkenti Denver’ a bağlı olan bir milli park konumundadır. Denver’ a yaklaşık 2 saat uzaklıkta olan bu yer sakin bir yer de tatil yapmak isteyen kişiler için muhteşem bir yer konumundadır. Yerli nüfusu çok fazla olmamakla birlikte yaz sezonların da aldığı yabancı turistlerle birlikte nüfusu bayağı bir artış göstermektedir.

Estes Park’ da Neler Yapılabilir ?

Estes Park geniş kalabalık sahiller yerine tenha yerler de tatil yapmak isteyen kişiler için bir nevi biçilmiş kaftan görevini görmektedir. Tatilini burada yapmak isteyen kişiler ister yeşil geniş golf sahaların da golf oynayabilir isterlerse yazın belli bir bölümün de Rocky Dağları’ nda kayak yapmaya gidebilirler. Evet yanlış duymadınız Estes yazın kayak yapabileceğiniz bir yer konumun da. Bunun dışın da doğa da gezinti de yapabileceğiniz etkinlikler arasın da yer alıyor. Öyle ki Rocky Dağları’ na tırmanış yapıp Estes’ i yukardan izleyebilir ve teleferik ile beraber geri iniş yapabilirsiniz. Ayrıca adından da anlaşılacağı gibi Estes Park’ ın milli park olması dolayısıyla geyik ve ayı gibi yabani hayvanları yakından inceleyebilme imkanını da sahipsiniz. Fakat bu hayvanlara yaklaşırken dikkatli olmanızı öneririz. Aksi takdir de milli park olmasının verdiği kurallar dahilin de bu hayvanlara vereceğiniz zararlar da sizin ceza almanıza neden olabilir.

Colorado Estes Park
Colorado Estes Park

Estes Park’ da Neler Yenir ?

Colorado Estes Park yemek
Colorado Estes Park yemek

Estes Park birçok turistin yerel lezzetleri bulabileceği bir park konumun da. Bununla birlikte Meksika Mutfağı, Hint Mutfağı, Amerika Mutfağı gibi seçenekler de yer almaktadır. Eğer Meksika tatları istiyorsanız La Hacienda tam size göre. Bununla birlikte Himalayan Curry Kebab’ da Hint lezzetlerini tadabilir. Amerikan lezzeti istiyorsanız ise Wild Rose Restaurant’ a uğrayabilir bu lezzetlerle muhteşem bir tatil yaşayabilirsiniz.

Estes Park’ da Nerede Konaklayabilirim ?

estes park konaklama
estes park konaklama

Estes Park genel de günlük ziyaret edilen bir yer olduğu için park alanın için de pek kalınacak yer olmaması ile birlikte yakın sayılabilecek yerler de Twin Owls Motor Lodge veya Rocky Mountain Park Inn de kalabilirsiniz.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here