PAYLAŞ
Dubai Gezisinden Notlar
Dubai Gezisinden Notlar
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kalın kazak, ağır bot ya da tüylü montlardan bıktıysanız kışa mola zamanı geldi. İstanbul’dan uçak ile 4.5 saatin ardından sıcak, egzotik bir seyahat gerçekleştireceksiniz. Soğuk sevmeyen, karla kışla işi olmayan kişiler için adeta cennet sayılabilen Dubai, kış tatilinizi geçirebileceğiniz mükemmel bir yer haline geliyor. Dubai ile ön yargınız varsa bu artık sona erecek. Alışveriş merkezi, yüksek binalar gibi yaşam şekline sahip bu ülkede tatil yapmak eğlenceli gözükmeyebilir. Fakat yanılacağınızdan emin olabilirsiniz. Birçok en güzel yapıları şehirde toplayarak, gezilesi bir yer inşa etmişler.

Dubai
Dubai

Dubai’ye gitmek için birçok Hava yolu şirketi ülkemizden tek seferde gidiş hizmeti veriyor. Birleşik Arap Emirlikleri’ne girerken vize alacaksınız. Konsolosluğa çağrılmıyorsunuz. Vize, online olarak alınıyor. Gerekli belgeleri sisteme yükleyerek bu işlemi hallediyorsunuz. Bu arada vize ücreti 85 dolar. Mail adresinize gelen vize çıktısını alarak ülkeye girişte gösteriyorsunuz. Dirhem olarak para birimi kullanıldığı için, yanınızda kesinlikle bozdurduğunuz para birimini taşımanızı öneriyoruz. Şehrin her yerinde İngilizce levha bulunuyor. Dubai’ye gitmek için en uygun aylar Kasım ve Mayıs arası olarak biliniyor. Yılın diğer bölümünü düşünürseniz, kavrulabilirsiniz. Kapalı alanlara gideceğinizde klima olduğundan üşüyebilirsiniz. Bu yüzden hırka ile gezmenizde fayda var. Petrol sayesinde ihya olan Birleşik Arap Emirlikleri, zengin ama küçük bir ülke konumunda. Başkent Abu Dubai turistik ve modern bir şehir yapılanması sunuyor.

Dubai Emirati
Emirati

Halk, emirlerini çok seviyor. Vatandaşlara “Emirati” ismi veriliyor. Halk evlendiğinde, 1 milyon dirhem veriyor. Bu şeyhleri sevmek için yeterli bir sebep oluyor. 1 dirhem, 1 TL ile çok yakın gözüküyor. Giyeceğiniz şey belli. Sıcak iklime uygun kıyafetler giyiyorsunuz. Tek açık yerleri yüz olduğundan dolayı kadınları çok makyajlı görebilirsiniz. Alkol konusuna gelirsek, sahilde bir bira içeyim gibi bir lüksünüz olmayacak. Oteller, barlar ve bazı alkol servisi olan kafelerde olabiliyor. Araplar kokuya da çok önem verdiği için her yer güzel bir kokuya bürünmüş vaziyette oluyor. Bir süre sonra alıştığınız için güzel gelecektir. Sözün özü, Dubai gerçekten görülmesi gereken ender yerlerdendir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here