PAYLAŞ
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünya turu yaparken nasıl para kazanırız?

Bu sorunun cevabı aslında siz de nasıl  sizde şöyle ki. Dünya’ yı gezmek için para bahane değil demiştik bir önceki yazımızda evet değil ama para da hiç lazım değil dersek yalan olur. Peki gezerken nasıl para kazanacağınız kendinizle alakalı bir şey çok şey yaparak para kazanabilirsiniz.

Amsterdam, Hollanda
Amsterdam, Hollanda

Bunları yapan bir çok türk gezgin arkadaşlarımız vardır.Reklam şirketlerinde çalışan,hosteller de yatak ve yemek karşılığı gönüllü çalışan,tarlalarda ekip biçen,fotoğraf çeken bir çok şekilde kendini geçindirecek şekilde para kazanan gezginlerimiz vardır.

Rooteto
Rooteto

Ama şu an en moda olan sosyal ağlar dan takipçi sayısı arttırıp kendine sponsor bulmaktır.Dünya turuna çıkmadan önce tüm sosyal ağlardan kendi isminizle yada sizi anlatan bir isimle hesap açıp gezdiğiniz gördüğünüz yerler hakkında foto çekip oralar hakkında ki ilginç ve güzel bilgileri paylaşmaktır.

Santorini Adası
Santorini Adası

Bu işin ileride size dünyayı gezecek kadar getiri sağlayabilir.Bu arada dünyayı gezerken gittiğiniz ülkeler de ki gönüllü işçi arayan kişilerleworkaway.info ve http://www.wwoof.net/ gibi sitelerle iletişime geçip para kazanabilir yatacak yer bulabilirsiniz.Zaman geçtikçe kendi içinizde ki çılgınlıkları keşfettikçe zaten para kazanmak sizin yaratılıcığınızla çok kolay bi hal alacak.Hiç bişey yapmanız bile karşınıza elbet iyi insanla çıkacak ve sizi yönlendireceklerdir.Ben dünya da ki düzenin malesef bizim ülkemizdekinden daha iyi olduğuna inanıyorum gittiğim gördüğüm ülkeler de bunu gerçekten yaşadım.

Vancouver
Vancouver

İnsana değer bizim ülkemiz de biraz daha alt seviyeler de bir gün biz de dünya da ki en değerli şeyin para olmadığını anlamak dileğiyle …
iPhone’umdan gönderildi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here