PAYLAŞ
Golden Gate Köprüsü - ABD
Golden Gate Köprüsü - ABD
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Westminster Sarayı – Saat Kulesi – Londra – İngiltere

Westminster Sarayı - İngiltere
Westminster Sarayı – İngiltere

Londra’ nın en etkileyici noktası Westminster Sarayı ve Saat Kulesi bi yandan da İngilizlerin yaşam tarzının bi simgesidir. İngiliz Parlamentosunun da içinde bulunduğu yapıt, yaklaşık 1000 den fazla odası, 100 merdiveni ve toplamda 5 km yakın uzunca koridor yapısıyla muazzam şekilde yapılmış bi mimari harikasıdır. 19. yüzyıldan kalan yapıtın bazı odalar hala kraliyet ailesi muhafızları tarafından 24 saat korunur.

Londra’ nın en meşhur şehir simgelerinden  Big Ben  saat kulesi, Westminster Sarayı’ nın yanındadır. Burası, 96 metre yüksekliğiyle, en büyük dört taraflı ikinci saat kulesi olarak tarihe geçmiştir. Big ben’in içinde çan çaldığında kilometrelerce ileride sesi duyulabilir.

En Uygun Londra Otelleri

Empire State Binası – Manhattan – New York – ABD

Empire state - ABD
Empire state – ABD

New york‘ un en meşhur simgesi Empire State Binası, aynı zamanda New York’un en etkileyici  yapıları arasındadır. Burası, 1500 den fazla merdiveni ve 443 metre yüksekliğiyle dünyanın en uzun binaları arasında ön sıralarda yer alır. 18 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlanır.

70 den fazla asansör değişik çalışma şekline sahiptir bazıları hiç durmadan en tepeye çıkar. Turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden biridir milyonlarca misafire ev sahipliği yapar.

En Uygun New York Otelleri

Yasak Şehir – Beijing – Çin

Yasak Şehir - Çin
Yasak Şehir – Çin

Yasak şehir Pekin‘ in merkezinde bulunur ve Çin’in en büyük kültür miraslarından birisidir. Şehir yüzyıllar boyunca imparatorların hizmetinde kalır. Sarayın içinde kendine ait kültürel mirası paha biçilemez bi müzesi vardır.

1420 de yapılan Yasak şehir  , 710,000 m2’, 8,700 oda ve 900 den fazla yapıdan oluşmaktadır.

En Uygun Pekin Otelleri

Sydney Opera Salonu – Sydney – Avustralya

Sidney - Avusturalya
Sidney – Avusturalya

Opera salonu tüm Sydney ve Avustralya’nın en meşhur simgesidir.Danimarkalı mimar Jørn Utzon’a 2003 Pritzker Mimarlık Ödülü kazandırmıştır, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de yer alan modern bi yapıttır.

Opera binası, 2,600 koltuk Concert Hall, 1,550 koltuk Opera Theatre, 550 koltuklu Drama Theatre, 400 koltuklu Playhouse ve 364 koltuğa sahip Studio Theatre’la birlikte 5 salona sahiptir.

En Uygun Sidney Otelleri

Pisa Kulesi – İtalya

Pisa Kulesi - İtalya
Pisa Kulesi – İtalya

İtalya’ nın Pisa şehrinden ismini alan Pisa kulesi 1173 yılında inşa edilmeye başlanmıştır. Mucizeler meydanı ‘Piazza dei Miracoli’ de bulunan binanın zamanla eğilmesinin sebebi temelinden yavaş yavaş çökmesidir.Kule yanlış hesaplamalar sonucu her 100 senede neredeyse 1 cm eğilmektedir.

54 metredir ve 294 basamakla 8.silindirin tepesine ulaşılmaktadır. Zamanla yıkılmayla karşı karşıya kalan Pisa kulesi çok büyüm projeler ve paralar harcanarak bu zamana kadar gelebilmiştir.

En Uygun Pisa Otelleri

Shwedagon Pagoda – Yangon – Myanmar

Shwedagon Pagoda - Myanmar
Shwedagon Pagoda – Myanmar

Altın Tapınaklar Ülkesi Myanmar’ ın en büyük simgelerinden biridir Shwedagon Pagoda. Altın tapınak yani Pagoda 100 metrelik boyuyla görenleri hayrete düşürüyor.

İhtişamı ve muhteşem mimarisi sayesinde ülkeye büyük bi turizm geliri sağlıyor.

En Uygun Myanmar Otelleri

Golden Gate Köprüsü – San Francisco –  ABD

Golden Gate Köprüsü - ABD
Golden Gate Köprüsü – ABD

San Francisco Körfezinde bulunan Golden Gate Köprüsü, şehrin en önemli sembollerinden biridir. Dünyada bulunan asma köprülerden sıralama da 7.sıradadır.2730 metre uzunluğa ve 230 m yüksekliğe sahiptir. 1872 de başlanılan proje 1937 yılında kullanılmaya başlanmıştır.

Golden Gate Köprüsü yapılırken bir çok rekor kırmıştır, en uzun yol,enyüksek ayak, en kalın halat kırdığı rekorlardır. köprünün renginın kırmızı olması ayrı güzelliğinden birtanesidir.

En Uygun San Francisco Otelleri

Sagrada Familia – Barcelona – İspanya

Sagrada Familia - Barselona
Sagrada Familia – Barselona

İspanya’nın en çok ilgi çeken simgesi La Sagrada Familia, Barselona‘ dadır .Kutsal aile anlamına gelir ve modern mimarinin öncülerindendir. Yapımı 1883 den beri hala devam etmekte ve görenleri şaşırtmaktadır.

Halkın Bitmeyen kilise diye andığı bazilika şimdilerde sembolik de olsa hala bu durum devam etmektedir.

En Uygun Barcelona Otelleri

İsa Mesih Heykeli – Rio de Janeiro –  Brezilya

İsa Mesih Heykeli - Brezilya
İsa Mesih Heykeli – Brezilya

Brezilya’nın en meşhur simgesi İsa Mesih Heykelidir. Rio de Janerio’ daki bu  dev heykel, 30 m yüksekliği ve 1,144 ton ağırlığa sahiptir. Heykelin açılmış kollarının 30 metreye uzandığında bilinmektedir.

Brezilya’nın kuruluşunun 100. yılı için yapılmıştır ve 12 Ekim 1931’de açılmıştır. 710 m yükseklikte duran heykel şehri en güzel seyir terasına ev sahipliği yapmaktadır. Yılda 1 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu devasa heykel 2007 yılında dünyanın yeni 7 harikasından biri olarak seçilmiştir.

En Uygun Rio De Janerio Otelleri

Machu Picchu – Peru

Machu Picchu - Peru
Machu Picchu – Peru
Machu Picchu  tarihden günümüze kadar gelen bi antik İnka şehridir. 2350 m yükseklikte And dağlarının doruklarında kurulan bi şehirdir.şehrin neden yapıldığı konusunda ki en bilimsel açıklama işgal kuvvetlerinden saklanmak için sık ormanların ve And dağlarının doruk noktasına yapılması bir saklanma stratejisidir.Unesco nun günlük belirlediği 800 kişi ziyaretçi sayısı günümüz de 2000 den fazla kişinin ziyaret etmesiyle fazlaca aşılmaktadır.

En Uygun Machu Picchu Otelleri

Kolezyum – Roma – İtalya

Kolezyum - Roma - İtalya
Kolezyum – Roma – İtalya

İtalya’nın başkenti olan Roma’ da bulunan ve  şehrin en bilindik sembolü olan. Kolezyum, Flavianus Amfitiyatro olarak da bilinen bir savaş arenasıdır. MS 72’de yaptırılmaya başlanan yer, MS 80’de tamamlanır. Bu arenanın en büyük özelliği halkın ve imparatorun eğlenmesi için düzenlenen gladyatör dövüşleridir.

Bu dövüşlerin dışında burasının, çok sayıda gösteriler, taklit deniz savaşları, infazlar, avcılık, meşhur savaşların canlandırılması ve klasik mitolojiye dayanan dramaların da sunum yeri olarak kullanıldığı biliniyor. Günümüzde depremlerden ve ziyaretçilerin dikkatsiz davranışlarından dolayı zarar görmüştür.

En Uygun Roma Otelleri

Çin Seddi – Çin

Çin Seddi
Çin Seddi

Çin’in kuzeybatısı boyunca uzanan ve  ülkenin en meşhur  simgesi olan Çin Seddi, tarih de bilinen en büyük savunma duvarıdır. Duvarın neden yapıldığına dair birçok rivayet vardır ancak en bilimsel olanı ülkenin dışardan gelecek olan saldırılara karşı ülkeyi savunmasıdır.

2007 de seçilen dünyanın yeni 7 harikasından biridir ve Great Wall adıyla da anılır.

En Uygun Çin Otelleri

Özgürlük Anıtı – New York – ABD

Özgürlük Anıtı - ABD
Özgürlük Anıtı – ABD

Özgürlük Anıtı Amerika‘ nın en bilindik şehir simgesidir ve New York şehrinde bulunmaktadır.Sol elinde Bağımsızlık bildirgesini,sağ elindeki meşalesi ile özgürlüğü simgeleyen heykel Fransa tarafından ABD nin 100. kuruluş yılına özel hediyesidir.93 metrelik yüksekliğine 168 merdivenle ulaşılabilinen heykel etkileyici bir manzara sunmaktadır.

En Uygun New York Otelleri

Tac Mahal – Agra – Hindistan

Tac Mahal - Hindistan
Tac Mahal – Hindistan

Tac Mahal, Babür İmparatorluğu’nun  Şah Cihan (1593-1666) tarafından  Hindistan’ın Agra şehrinde, Jumna (Yamuna) Nehrine komşu olarak yaptırılmıştır

Dünya da aşk için yapılmış en güzel anıtlardan olan türbe Sah Cihan’ın eşi Ercümend Banu Begüm anısına yaptırılmıştır.

En Uygun Mumbai Otelleri

Eyfel Kulesi – Paris – Fransa

Eyfel Kulesi - Paris - İtalya
Eyfel Kulesi – Paris – İtalya

Aşıklar şehri Paris‘ in en büyük simgesi olan Eyfel kulesi ismini tasarımın yapan Gustave Eiffel’den alır. Fransız Devrimi’nin 100. yıl etkinlikleri için düzenlenen EXPO 1889 Paris Fuarı’nın giriş kapısı olarak yapılmıştır.

Demir bayan olarak da adlandırılan yapıt dünyanın en çok turist çeken yerlerinden birisidir.

En Uygun Paris Otelleri

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here