PAYLAŞ
Kamboçya
Kamboçya
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tüm dünyanı gezip görmek istiyorsunuz ama cebinizi de düşünüyorsunuz. Öyleyse dünyanın en ucuz ülkeleri listesi tam da size göre. Sizler için dünyanın en ucuz ülkeleri listesini derledik. Umarım beğenirsiniz 🙂

Nepal

nepal
nepal

Başkent şehri Kathmandu olan bu ülke deprem sonrası buradaki hayat çok daha ucuzlamıştır. İnsanlar her şeye rağmen güleryüzlü…

Hindistan

Hindistan
Hindistan

Dünyanın en kalabalık ilk 2 ülkesinden olan Hindistan yolsuzluk oranıyla da dikkat çekiyor. Hal böyle olunca burada yaşam da çok ucuz oluyor. Burada çok fazla kültür var ve kendinizi burada başka bir gezegende gibi hissedebilirsiniz.

Kamboçya

Kamboçya
Kamboçya

Yakın tarihte çok acı savaşları yaşamış bu ülkede hala bir umut var.. Buranın insanları turistleri çok iyi karşılıyor, zira ekonomileri turizm üzerine kurulu. Burada 25-30 dolar ile çok güzel bir gezi yapabilirsiniz.

Laos

Laos
Laos

Belki de bu ülkeyi ismini ilk kez okuyorsunuzdur. Merak etmeyin ben de ilk defa yazıyorum şahsen. Araştırdığımız kadarıyla burası da çok acı savaşlara sahne almış bir yer ve savaş sonrası yolsuzluk ta ciddi boyutlarda devam ediyor. Burada 1 gün için 25-30 dolar yeterli olacaktır.

Arnavutluk

Arnavutluk
Arnavutluk

Son zamanlarda Balkan ülkeleri ilgi görmeye başladı. Bunun en büyük sebebi de çoğu ülkenin vize almıyor oluşu ve ülkemize yakın olması. Buradaki günlük harcamanız 35 dolardan biraz fazla olabilir.

Endenozya

Endenozya
Endenozya

Burası kesinlikle gelinmesi gereken bir ülke, zira burada harcayacağınız paranın hakkını fazlasıyla almış olacaksınız. Burası genellikle balayı için tatile gelen çiftler tarafından tercih edilmektedir. Burada günlük 25-30 dolarla çok güzel zaman geçirebilirsiniz.

Vietnam

Vietnam
Vietnam

Yakın tarihe savaşlarıyla damga vurmuş olan Vietnam, savaş sonrası hızlı gelişimi sürdürmeye devam ediyor. Burada 30 dolara 24 saat boyunca harika bir zaman geçirebilirsiniz.

Sri Lanka

Sri Lanka
Sri Lanka

Çay tiryakisi iseniz bu adaya bayılacaksınız. Zira buranın çayları dünyaca meşhurdur ve dünyanın her tarafında satılmaktadır. Ülkemizde de satılan bu çaylar yüksek vergiler nedeniyle olduğundan çok fazla bir paraya denk gelmektedir.

Makedonya

Makedonya
Makedonya

Büyük İskender’in memleketinde günlük 25-30 dolara harika bir gezi yapmaya hazır mısınız? Buraya geldiğinizde mutlaka Üsküp ve Ohrid‘e gelmelisiniz.

Ukrayna

Ukrayna
Ukrayna

Ülkemizde anket yapılsa ve herkese “en çok hangi ülkeye gitmek istiyorsunuz?” sorulsa şüphesiz Ukrayna 1.sıraya oturur. Ülkemizdeki kızların bile gitmeye can attığı bu güzelim ülkede hayat ve eğlence çok ucuz.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here