PAYLAŞ
Düsseldorf
Düsseldorf
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Düsseldorf, Almanya’nın endüstri anlamında en gelişmiş şehirlerinden birisidir. Kuze Ren-Vestfalya eyaletinin başkenti olan Düsseldorf, kültür ve sanat konusunda da oldukça değerli bir kenttir. 2. Dünya Savaşı döneminde %80’i harap olan şehir, tekrar yapılaşma dönemine girmiştir. Hızlı bir şekilde modernleşen şehir, metropol haline gelmiştir. Düsseldorf, Almanya’nın en kalabalık 7.şehridir. Önemli iş ve finans anlaşmaları da yine bu kentte yapılmaktadır.

Düsseldorf
Düsseldorf

Genellikle Düsseldorf kentinde festival, moda ve fuar haftalarına denk gelebilirsiniz. İş dünyası açısından oldukça önemli bir konuma sahip olan Düsseldorf, alışveriş caddeleri, festivalleri, karnavalları ve fuarları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Modern mimariye sahip olan kentte, gece hayatı da oldukça renkli geçmektedir.

Düsseldorf Nerededir?

Almanya’nın en büyük şehirlerinden birisi olan Düsseldorf, Ren Nehri kıyısına kurulmuştur. Şehrin güneyinde Köln, kuzeyinde ise Ruhr Bölgesi yer almaktadır. Almanya’nın Paris’i olarak da adlandırılmaktadır.

Düsseldorf’a Ne Zaman Gidilir?

Düsseldorf şehri genellikle yıl boyu yağış almaktadır. Bu kentte ise hava sıcaklıkları kış aylarında 0-10, yaz aylarında ise 20-25 derece arasında değişmektedir. Fuar ve festivallerine gitmek istiyorsanız, takvime mutlaka göz atmalısınız. Ancak tarih konusunda özgürseniz baharda gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf şehrinde yapılabilecek çok sayıda aktivite bulunmaktadır. Ren Nehri kıyısında yapacağınız yürüyüş ve Alstadt bölgesindeki kafelerde geçireceğiniz vakit sizler için müthiş bir deneyim olacaktır.

Benrath Sarayı

Benrath Sarayı
Benrath Sarayı

Benrath Sarayı, 1755 yılları ile 1770 yılları arasında Palatine Carl Theodor’un isteği doğrultusunda inşa edilmiştir. Sefa Sarayı olarak da adlandırılan yapı UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Sarayın kanatlarının birinde Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi ve diğer kanadında da Doğa Tarihi Müzesi bulunmaktadır. Sarayda ayrıca klasik müzik konserleri de düzenlenebilmektedir.

Medienhafen

Medienhafen
Medienhafen

Medya Limanı olarak adlandırılan bu yer, Düsseldorf’un en canlı bölgeleri arasında gösterilmektedir. Medienhafen’de çok sayıda otel, gece kulübü, mağaza ve kafe bulmanız mümkündür. Ayrıca mimariler tarafından tasarlanan ilginç binalarda mutlak ilginizi çekecektir.

Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen
Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Bir enstitü olarak hizmet veren Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen’in altında üç farklı sergi alanı olduğu belirtilmektedir. Eyalet çapında sanat birikimlerini arttırmak için inşa edilen bu yapı, 20 ve 21. Yüzyıldan çok sayıda eseri barındırmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here