PAYLAŞ
fas
fas
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Fas, harika bir ülkedir ve bu nedenle görülecek ve keşfedilecek çok sayıda yerler vardır. Fas seyahatini için en az 5 günlük plan yapmanız gerekir. Ancak Fas’da gezilecek ve görülecek yerler çok olduğundan bunun büyük bir kısmını görmek isterseniz ise 5 günden fazla zaman ayırmanız gerekeceği kesin.

Ülkemizden direk olarak aktarmasız şekilde Kazablanca’ya uçuş yapılmaktadır, yaklaşık 4 buçuk saat sürmektedir.Bu yazımızda Fas’ ta yapabileceğiniz ve gelebileceğini yerler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Kazablanka
Kazablanka

Fas’a gider gitmez gezinizde ilk gitmeniz gereken yer şüphesiz Marakeş’tir. Kentin merkezinde yer aldığı için Fas’ın kalbi de denilir. Burada Kutubiya Camii’yi gezip büyüleyici fotoğraflarını çekmemiz öneririz. Ayrıca merkezinde bulunan kalabalıkta yürüyüp yalanlarla maymunlarla fotoğraf çektirmeniz gezinize daha da heyecan katacaktır. Fas’a gidip Sahra Çölü’ nü görmemek imkansız olur. Geniş bir alana yayılmış olan kırmızı dev kum tepelerinde vakit geçirmek çok özel bir deneyim olacaktır.

Sahra Çölü
Sahra Çölü

Chefchaouen ise Rif Dağlarının eteğinde küçük ama etkileyici bir kasabadır. Kasabada yer alan her yapının duvarları mavinin tonları ile boyanmış olduğundan insana ayrı bir huzur ve sakinlik hissi verir. Kasaba, aynı zamanda sahilde Taner şehrine yakın olduğundan turistlerin akın ettiği bir yerdir. Ayrıca kasabada bulunan pazarda Marakeş’e göre daha ucuz olduğundan alışveriş yapabilirsiniz. Essaouira ise kalabalıktan kaçmak isteyenler için en iyi adreslerden biri olan sahilde küçük bir balıkçı kasabasıdır. Marakeş’e, 2 buçuk saat uzaklıktadır.  Fransızlar burada sert rüzgarların oluşturduğu dev dalgalar için sörf yapmaya geliyorlar. Burada sakin bir gün geçirip, balık yiyebilirsiniz.1925 yılına kadar  Fas’ın başkenti olan Fes’i de gezi rotanıza mutlaka ekleyin. Burası bir kültür merkezidir. Fes mistik havası ile sizi büyüleyeceği gibi sokaklarında yürüdüğünüzde kendinizi adeta zaman makinesinde günümüzden geçmişe yolculuk yapmış gibi hissetmesine neden olacak bir etki yapacak. Kazablanka ise ünlü siyah beyaz film ile adını duyurmuş Fas’ ta bulunan bir şehirdir. Şüphesiz ülkedeki en kalabalık şehirdir, havaalanı burada olduğu için Fas’a gelen tüm turistler buraya geliyor. Diğer şehirlerin yanında görmek için fazla bir şey yok. Ancak vaktiniz varsa şehirdeki pazarı gezebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here