PAYLAŞ
florida
florida
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Amerika’nın güney kesiminde bulunan Florida eyaletinde merkezde yer alan Orlando şehri, uluslararası alanda eğlence parkları yönünden bir merkez olarak görülmektedir. Bu yönüyle sayıca birçok harika eğlence parkı ve elverişli iklim koşulları ile zirvedeki yerini almakta.

Uygun iklim koşullarının yer alması bu eğlence parkları alanında senenin herhangi bir ayında tatil veya gezi hedefli olarak gitmeyi uygun gösteren bir yer olması ile dikkat çekiyor. Uluslararası alanda en çok dikkat çeken yerlerden birisi olan Florida’da da turistik ve eğlence mekanları harika olarak adlandırılan Orlando atmosferinin her sene milyonlarca insanı ağırlaması ile kritik bir öneme sahiptir. Buena Vista Gölü çizgisinde bulunan Walt Disney World eğlence parkı adeta büyüleyici bir görüntüsü mevcuttur. Magic Kingdom, Animal Kingdom, Disney MGM stüdyoları ve daha birçok önemli sektörü bir arada barındıran Florida’da birçok eğlence parkı da mevcuttur.

Florida’da Bulunan Orlando’ya Nasıl Gidilir?

Orlando
Orlando

Florida eyaletine bağlı Orlando’ya İstanbul üzerinden ulaşmak için bir kaç farklı yol mevcut. Bu yollardan biri de Türk Hava Yolları ile doğrudan New York’a ulaşarak oradan Delta veya Amerikan Airlines gibi bazı havayolu şirketleri ile Orlando’ya seyahattir.

Burada hatırlatmak istediğimiz süre için İstanbul – New York arası ortalama 10 saat sürdüğünü ve New York – Orlando arası ise ortalama yine 3 saat civarında olduğu bilinmelidir.

Yani Orlando’ya Türkiye üzerinden ulaşım konusunda birkaç farklı alternatifiniz bulunurken, zaman yönünden sınırlı bir vakit olduğunu düşünüyorsanız doğrudan New York‘a ve oradan da Orlando’ya gitmek en mantıklı çözüm olacaktır. Bu zaman dilimi ile ortalama 13 saat gibi bir süreyi göze almanız gerektiğini hatırlatıyoruz.

Florida’ya Ait Orlando Merkezde Kalınacak Yerler

Orlando otel
Orlando otel

Orlando’da konaklama yerleri açısından bütçenize uygun bir çok seçenek mevcuttur. Başlangıç için hangi eğlence parkının yakınında konaklamak istediğiniz yeri doğru bir şekilde belirleyerek kalmak istediğiniz oteli de buna göre seçebilirsiniz. Çünkü gideceğiniz şehir merkezi kavramı burada biraz farklılık gösterirken, şehir merkezine hiç uğramadan geri dönmeniz de mümkün. Bütün eğlence parkları ve turistik alanlar şehir merkezi dışında yer aldığı için şehir merkezinde görülecek ve gezilecek pek bir şey bulunmadığını söyleyebiliriz.

Florida’da Alışveriş

Orlando otel
Orlando otel

İnsanların çoğunlukla aradığı her şeyi rahat bir şekilde bulabildiği bu şehirde basit bir alışveriş dünyasından bahsedilmesi söz konusu değildir. Amerika’nın en çabuk büyüyen perakende pazarlarından biri olarak gösterilen Florida Merkezli Orlando, zengin bir alışveriş mirasına sahip köklü merkezlerden biridir.

Devasa 9 adet alışveriş merkezi, 3 toptan satış merkezi, birçok dünya standartlarında ün salmış özel mağazalar, yine özel tasarım butikleri ve benzersiz birçok hediyelik eşyaları satın alabileceğiniz dükkanların yer aldığını söyleyebiliriz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here