PAYLAŞ
Frankfurt
Frankfurt
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Frankfurt, 700.000’e yakın nüfusa sahip olan ve Almanya’nın en büyük beşinci şehridir. Avrupa’nın en yüksek gökdelenleri burada bulunur. Dünyanın yaşanılabilirlik açısından beşinci şehri olarak seçilmiştir. Aynı zamanda bulunduğu eyaletin en büyük şehri olup, İkinci Dünya Savaşı esnasında çok ciddi hasarlara uğramıştır. Günümüzde Türklerin de yoğun olarak yaşadığı bir yer olmakla beraber, birçok turistik mekana da ev sahipliği yapmaktadır.

Frankfurt’a Ne Zaman Gidilir?

Frankfurt, Almanya’nın nem oranı en yüksek şehirlerinden biridir. Yaz günlerinde hava genellikle ılıktır ve güneş gün boyu kendini göstermektedir. Zaman zaman yazın bile yağış aldığı görülmektedir. Kışları ise oldukça sert bir soğuk gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle güzel bir tatil geçirmek için gidilmesi gereken aylar, bahar ve yaz ayları olacaktır.

Frankfurt’a Nasıl Gidilir?

Ülkemizde birçok havalimanından Frankfurt Havalimanı’na aktarmasız uçuşlar bulabilmeniz mümkündür. Eğer İstanbul’dan kalkış yapacaksanız, uçuş süresi 3 – 3,5 saat civarlarında sürmektedir. Ayrıca gerekli işlemleri uygulayarak özel aracınızla da şehre ulaşabilirsiniz.

Frankfurt’ta Konaklama

 Smart Stay Hotel Frankfurt
Smart Stay Hotel Frankfurt

Frankfurt’ta herkes kendi bütçesine uygun bir konaklama yeri bulabilir. Otelleri, apartman daireleri ve hostelleri bol olan bu şehirde konaklamak için hiç sıkıntı çekmeyeceksinizdir. Şehir merkezine en yakın konaklama yerleri arasında Smart Stay Hotel Frankfurt, Jugendherberge Frankfurt ve United Hostel Frankfurt City Center gibi mekanları gösterebiliriz.

Frankfurt Mutfağı

Schnitzel
Schnitzel

İçerisinde birçok ünlü restoran bulabileceğiniz şehirde Schnitzel, Steak Houese ve Spatzle gibi meşhur yemeklerden tadabilirsiniz. Bölge içinde yoğun olarak Türk nüfusu bulunduğu için de birçok yerde Türk restoranlarına rastlarsanız şaşırmayın. Tatlı olarak da Frankfurter Kranz gayet güzel gidecektir.

Frankfurt’ta Gezilecek Yerler

Alte Oper

Alte Oper
Alte Oper

Bir sanat merkezi konumundaki Frankfurt’ta birçok opera binasını görebilirsiniz. Alte Oper de bu opera binalarından biridir ve Frankfurt’un simgesi halini almıştır. 19. Yüzyılda inşa edilmiş olan Alte Oper, İkinci Dünya Savaşı esnasında yüksek hasar görmüş ve daha sonrasında aynı biçimde yeniden yapılmıştır.

Römerberg Meydanı

Römerberg Meydanı
Römerberg Meydanı

Tarihte sık sık yönetim merkezi olarak kullanılmış olan Römerberg Meydanı’nda bazı eğlence mekanlarını ve belediye binasını görebilirsiniz. Bu meydanın etrafında birçok sivri çatılı ev bulunmaktadır. Meydan, Alte Oper gibi İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük hasarlar görse de aynı şekilde yeniden yapılmaya çalışılmıştır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here