PAYLAŞ
fransa
fransa
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünyanın en çok turist çeken Fransa ülkesi, özellikle romantik bir tatil geçirmek isteyen çiftlerin uğrak yerlerinden biri. Tabi Fransa denilince tabi ki akla Paris gelmektedir. Ama Fransa sadece Paris şehrinden ibaret değildir. Hadi hep beraber Fransa gezilecek şehirler hakkında nelerdir öğrenelim.

1. Paris

Eyfel Kulesi - Paris
Eyfel Kulesi – Paris

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehri Paris romantik ve moda ikonu durumda. Paris’te EYfel kulesi, katedral, bazilika ve müzeleri gezebilirsiniz.

2. Bordeaux

Bordeaux
Bordeaux

Fransa’nın denize bakan olan Bordeaux şehrinde en çok Kraliyet Meydanı ilgi çekmektedir. Aynı zamanda Miroir d’eau mimarı yapıtı görülmeye değer.

3. Lyon

İki nehri de yanına alan, Saone ve Rhone nehirleri arasına kurulan muhteşem doğa harikalarıyla dolu olan Lyon şehri, mutfak alanında insanların ilgisini çekmektedir. Zira burası gastronomi alanında adını sıkça duyurmuş bir şehirdir.

4. Marsilya

Marsilya
Marsilya

Fransa’nın en eski şehri olan ve kuruluş hikayesi milattan önceye dayanan Marsilya şehri, limanı ve sıcak akdeniz iklimi ile dikkatleri çekiyor. Burası dingin tatil yapılacak güzel yerlerden biri olabilir.

5. Nice

Oldukça etkileyici plajlara sahip olan Nice şehri, Avrupa’da yaz tatilini geçirmek isteyenlerin 1 numaralı tercihi olabilir.

6. Strazburg

Strazburg
Strazburg

Yakın tarihte oldukça önemli olan Strazburg şehri, AB gibi birçok uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

7. Cannes

cannes
cannes

Kasaba olarak tanımlanan Cannes eğlence ve tatil yeri olarak dikkatleri çekiyor. Şehirde ilkbahar ve yaz aylarında film festivalleri düzenlenmekte olup sahilleri rengarenk bir görünüme sahip.

8. Biarritz

Biarritz
Biarritz

Fransa’nın güneybatısında yer alan Biarritz şehri hırçın denizde sorf yapmak isteyenlerin uğrak noktası. Buraya gelirseniz şehrin güney ucunda yer alan Meryem Ana Heykeli yapıtını kesinlikle görmelisiniz. Bu heykel, mercan kayalıkların oyulmasıyla yapılmış.

9. Lille

lille
lille

Sosyo kültürel anlamda oldukça zengin tanımlanan Lille şehri, estetiki anlamda çarpıcı binalara ev sahipliği yapıyor.

10. Normandiya

Normandiya
Normandiya

Adı kadar kendisi de oldukça eski bir yerleşim yeri olan Normandiya şehri, tarihi dokusunu günümüze kadar getirmiştir. Sahil kasabaları akşamları ışıl ışıl parlayan bu yer limancılığıyla ön plana çıkıyor. Burada sanat galerilerini gezebilir elma şarabının tadına doyasıya bakabilir ve calvados sunan küçük dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here