PAYLAŞ
Gökçeada-İmroz
Gökçeada-İmroz
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Çanakkale’den kalkan feribotla rahatlıkla ulaşılabilen Gökçeada-İmroz adası Ege denizindeki en büyük adamızdır. Gökçeada’da birçok Rum köyü bulunmaktadır. Son yıllarda dalış yapmak amacıyla da adaya turlar düzenlenmektedir. Adanın fazla rüzgar alması rüzgar sörfü ve kite sörfünü yapanları da bölgeye çekmektedir. Organik tarım konusunda da Türkiye’de öncü olan bölgede organik meyve-sebze alabilirsiniz. Dinlendirici ve huzurlu bir tatil düşünüyorsanız Gökçeada’yı birlikte keşfedelim.

Günbatımı

En romantik an düşünüldüğünde her zaman günbatımı gelir akla Yıldız koyu ve Tepeköy’de anıt çınarın altında Semadirek Ada’sını arkanıza, sevdiğinizi yanınıza alarak günbatımını seyredebilir içinizdeki şairi dışarı çıkarabilirsiniz. Yıldız koyunda kumtaşlarının bakteriler ve deniz suyu aşındırması sonucu oluşmuş hayran kalmamanın mümkün olmadığı doğal heykeller de var.

Gökçeada Höyükleri

M.Ö. 7000 yılına kadar uzanan bir tarih yolculuğuna çıkıp adada yaşamış eski uygarlıklar hakkında bilgi toplayabilirsiniz.
Jeolojik Yapı ve Fosiller Adanın bir çok yerinde kayaların içinde fosiller görebilirsiniz, fosilleşmiş ağaçlar bile var meraklıysanız mutlaka görmelisiniz.

Gökçeada Höyükleri
Gökçeada Höyükleri

Marmaros Şelalesi

Marmaros ormanı içinde bulunan şelale 40 Metre yükseklikten dökülür dereler yaz kış gürül gürül akar adada yapılan tatilde günübirlik yürüyüş yapmak isterseniz kesinlikle atlamayın.

Marmaros Şelalesi
Marmaros Şelalesi

Kefalos Sahili-Tuz Gölü

Denizden bir kum katmanı ile ayrılan göl, sıcak havalarda tamamen kuruyup sadece tuz ile kaplı kaldığından Tuz Gölü adını almaktadır. Gölün sahilindeki çamurun cildi güzelleştirdiği söylendiğinden siyah çamura bulanıp doğal cilt bakımınızı ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Çamurda oynamak çocukluğunuza döndüreceğinden ve ruhunuz da güzelleşecek.

Kefalos Sahili-Tuz Gölü
Kefalos Sahili-Tuz Gölü

Yeme-İçme

Sabah kahvaltılarında köyde üretilen organik ürünlerin hepsini tatma şansınız var. Reçeller, zeytinler, peynirler. Reçel denince zeytinin ve domatesin bile reçelini yapmışlar bide sakız reçeli var tabi. Zeytinli köyündeki sakızlı muhallebi adadaki en güzel muhallebidir. Ağızda dağılan bademli kurabiyelerinden de kutu almayı unutmamak gerekli. Mis gibi köy tereyağı un ve bademden yapılan kurabiyeler ada ile özdeşleşmiş lezzetlerdendir. Kahve içmek isterseniz de Kaleköy’de eski kilisenin bahçesindeki Mustafa’nın Gayfesi adanın tüm dinginliğini hissedebileceğiniz bir yer. Akşam yemeği için en iyi alternatif adada olunduğundan balıktır yanında da rakı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here