PAYLAŞ
Güney Afrika Cumhuriyeti
Güney Afrika Cumhuriyeti
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Güney Afrika Cumhuriyeti, isminden de anlaşılacağı gibi Afrika kıtasının güneyinde konumlanmış büyük bir ülkedir. Diğer ülkelerden farklı olarak, toplam üç adet başkente sahiptir. Bu başkentler yasama, yürütme ve yargı görevlerini ayrı ayrı üstlenmiş durumdadırlar. Ülkede tam 11 farklı dil konuşulmaktadır. Birçok farklı kültüre ev sahipliği yapan Güney Afrika, genel olarak Hristiyanlık dinine mensuptur.

Güney Afrika’ya Ne Zaman Gidilir?

Güzel bir gezi için Güney Afrika’ya her mevsim gidilebilir. Bundan dolayı da gideceğiniz zamanı kendiniz belirlemelisiniz. Örneğin Güney Afrika’daki geleneksek etkinlikleri gözlemlemek istiyorsanız yaz aylarında, hayvan çeşitlerini incelemek istiyorsanız kış aylarında gitmelisiniz. Gidiliş zamanı tamamen size kalmış bir durum oluyor.

Güney Afrika’ya Nasıl Gidilir?

Güney Afrika Cumhuriyeti sınırları içerisinde Cape Town ve Johannesburg’un da dahil olduğu toplam on adet uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Ülkemizden bu iki havalimanına aktarmasız olarak sefer düzenleyen uçuş firmaları bulunmaktadır.

Güney Afrika’da Konaklama

The Cellars – Hohenort
The Cellars – Hohenort

Güney Afrika’da konaklamak için her bütçeye uygun seçenekler mevcut. Cape Town gibi büyük şehirlerde konforlu bir şekilde konaklamak istiyorsanız The Cellars – Hohenort gibi beş yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz. Tabi ki bunun yanında daha uygun bütçeli, üç veya dört yıldızlı oteller de ülke içerisinde bulunuyor.

Güney Afrika Mutfağı

Güney Afrika Mutfağı
Güney Afrika Mutfağı

Ülke genelinde yemek alışkanlıkları bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Fakat genel olarak tahıl ve mısır ürünleri oldukça fazlaca tüketilir. Kıyı kesimlerinde yaşayan insanlar ise suda yetişen katır çiçeği bitkisinden yapılma çorbayı çok severler. Ayrıca Hint mutfağından gelme birçok baharat çeşidi de yemeklerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Güney Afrika’da Gezilecek Yerler

Ümit Burnu

Ümit Burnu
Ümit Burnu

1488 yılında Bartelmi Dias tarafından keşfedilmiş olan Ümit Burnu, Afrika kıtasının en kuzeyindeki noktadır. Deniz seviyesinden yaklaşık 250 metre yükseklikte bulunmasının yanı sıra Hint ve Atlas okyanuslarının tam ayrılış bölgesindedir. Güney Afrika’ya geldiğinizde ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Mandela House

Mandela House
Mandela House

Güney Afrika’nın Johennesburg şehrinde bulunan Mandela House, eski ülke başkanı Nelson Mandela ve ailesinin evidir ve günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Nelson Mandela bir gün bu ev hakkında “benim hayatımın merkezi” tabirini kullanmıştır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here