PAYLAŞ
Güney Kore
Güney Kore
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

2.Dünya Savaşından sonra Kore iki parçaya ayrılmıştır. Bunlardan güney kısmı Güney Kore, kuzey kısmı ise Kuzey Kore olarak adlandırıldı. Güney Kore birçok dünya devi markasını dünyaya sunan ülkedir. Samsung, LG, Kia ve Hyundai gibi markalar Güney Kore’de kurulmuştur ve imalatını burada yapmaktadır. Güney Kore, eşsiz güzelliklere sahip bir ülkedir ve her yıl yüzlerle turist burayı ziyaret etmektedir.

Güney Kore’nin resmi dili Korece’dir. Uzak doğu dilleri arasında en kolay dil olarak bilinen Korece, Türkçe gibi sondan eklemeli bir dildir.  40 yaşın altında olan halk çoğunluğu İngilizce eğitim almaktadır ve ülkede İngilizce bilen kişi sayısı oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır.

Güney Kore din
Güney Kore Budizm dini

Halkın çoğunluğu Budizm din mensubudur ve bu din onlara uzun yıllar süren savaşlardan ve acılardan dönüp dolaşarak gelmiştir. Halkın diğer bir kısmı ise Hristiyan’dır. Ülkede oldukça fazla kiliselerle karşılaşma imkanı bulabilirsiniz. Ülkede yeni yeni benimsenmiş olan din ise, Konfüçyüsçülük dinidir.

Güney Kore 4 mevsimi de yaşayan bir ülkedir. Yılın istenilen zamanında ülkeye gidebilirsiniz. Genel olarak olağanüstü bir duruma rastlayamayacaksınız. Soğuk havalardan hoşlanmayan kişiler ülkeye nisan ve haziran ayları arasında gidebilir. Bu dönem tabiatın canlanması olarak bilinen dönemdir ve oldukça güzel görüntülerle karşılaşacaksınız. Daha yeni yeni kendine gelen tabiatın renkleri gözlerinizi okşayacak.

Güney Kore
Güney Kore

Fakat ülkeye eylül ekim ayları arasında gitmek isterseniz de oldukça ideal. Bu dönemde yağmurlar daha yeni kendini gösterme başlamıştır ve bu dönem içerisinde festivaller gerçekleşmekte. Bu festivallere katılarak oldukça güzel zaman geçirebilirsiniz ve sonbaharın vazgeçilmez yağmuru altında Güney Kore Cumhuriyetini gezebilirsiniz.

Ülkede kış genellikle soğuk geçmektedir ve uzun sürmektedir. Sibirya rüzgarlarının etkili olduğu bu ülkede üşümemek elde değil.

Güney Kore mutfağı
Güney Kore mutfağı

Uzak doğu mutfağına sahip olan Güney Kore mutfağı insanların uzak doğu mutfağına karşı olan ön yargısını kırmaktadır. Genel olarak her damak zevkine uygun yemeklere sahip olan Güney Kore mutfağı yemekleri, genellikle pirinçten, fasulyeden ve arpadan yapılmaktadır.

Güney Kore mutfağında, yeşil soğan, pırasa ve zencefilin yeri yoktur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here