PAYLAŞ
Heidelberg
Heidelberg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Heidelberg, Almanya’nın en eski şehirlerinden biridir. Almanya’ya gidip ziyaret etmeden kesinlikle dönmeyin, Erasmus öğrencileri için bu şehir ilk sıralarda yer almaktadır. Kent, şehrin kalbinde yer almaktadır. Bazen dar bir sokağa girerken üniversitenin bir bölümüyle karşılaşabilirsiniz. Heidelberg’i bir üniversite olarak düşünürsek, ikiye bölmek mümkündür. Bunlar, Altstadt ve Neuenheim. Neuenheim, Almanya’daki en kaliteli tıp departmanına ve öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Altstadt da tarih kokulu sokak olarak da bilinir.

Heidelberg
Heidelberg

Almanya’nın en eski üniversitesi olan saray (Heidelberger Schloss), köprü (Brücke). Tarihi anıtların yanı sıra meşhur merkez sokak (Hauptstrasse), caddede sıralanmış kafeler, kafelerde oturan öğrenciler. Almanya’nın elit bir kesim olan Heidelberg şehrinde insanlar entelektüel bir yaşam tarzı yaşıyorlar. Bu durum orada yaşayan Türklere de yansımaktadır. Türkler tiyatro, konser, fuar gibi sık sık düzenlenen etkinliklere büyük ilgi gösteriyorlar. Bazen orada yaşayan insanların Türk olup olmadığını tahmin etmekte zorlanabilirsiniz. Araba ile gezerseniz park etme problemi yaşayabilirsiniz.

Heidelberger Schloss
Heidelberger Schloss

Şehir hem teknoloji olarak gelişmiş hem de doğal güzelliktedir. Ağaçlar, Heidelberg dağı, şehrin içinden akan Rhein nehri ve daha fazlası… Heidelberg’e aşık olunacak şehir diye boşa dememişler. Neuheimer Feld bölgesinde genelde öğrenci evleri bulunmaktadır. Heidelberg Üniversitesi’nin yeni binası da buradadır. Arkada Teknoloji Park da bulunmaktadır. Heidelberg şehrinde yaşam güzel sakin ve huzurludur. Yollarda genç yaşlı her insan bisiklet sürmektedir. Öyle tecrübeliler ki, yağmurlu hava da Heidelberg’de olursanız bir elleri ile şemsiye tutarak bisiklet kullandıklarını görebilirsiniz. Heidelberg’de günlük, haftalık, aylık ve dönemlik bilet bulunmaktadır. Bu kartlarla, metroyu, tramvayı ve otobüsleri kullanabilirsiniz.

Baden-Wüttemberg harita
Baden-Wüttemberg harita

Eğer günlük bilet alırsanız binmeden önce mutlaka küçük sarı bilet okuyuculara biletinizi okutun, her zaman olmasa da bazen bilet kontrolörleri kontrol için binmektedir. Eğer böyle bir sorun yaşarsanız sizi dinlemeden yargılayabilirler aman dikkat edin. Heidelberg Almanya’nın 16 eyaletinden biri olan Baden-Wüttemberg eyaletindedir. Baden Wüttemberg bileti satın alınarak 6 kişi bu bileti aldığı günden sonraki gün gece 3 e kadar kullanabilirsiniz. Hem de bu bileti 6 kişi birleşerek alabilirsiniz ve arkadaşlarınızla Badem Wüttemberg eyaletindeki şehirleri gezebilirsiniz. Düşünsenize kişi başı 5 Euro ya eyaletteki şehirleri öncesinde bir plan yaparak rahatlıkla gezebilirsiniz. Rüya gibi şehirde bolca gezip güzel anılar biriktirmeniz dileğiyle. Heidelberg anlatılmaz yaşanır J

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here