PAYLAŞ
Hindistan
Hindistan
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünya’nın en kalabalık ülkelerden birisi olan Hindistangitmeden önce neleri bilmeliyiz? Her türden insanla karşılaşacağınızı unutmadan, iyi ve kötü anılarınızın oluşacağı Hindistan macerasını başlatalım.

Aynı gün içerisinde birçok mutlu an ve ağlayan insan görebileceğiniz, ilk kez geldiğinizde şok yaşayacağınız enteresan ülkelerden biri olarak karşımıza çıkan Hindistan‘da, trafik en çok göze batan bir şey oluyor. İndikten sonra ilk yapmanız gerek bir taksiye binip otele geçmeniz olacaktır. Hindistan trafiği tarif edilemez derece korkunç. Kaostan beslendiğini düşünüyorlar. 3 şeritli yoldan 5 araç ve inek olması görülebilir. Korna sesi, kalabalık ve gürültünün hakim olduğu trafik, İstanbul trafiği ile yan yana bile koyulamaz derecede karmaşık gözüküyor.

Hindistan trafiği
Hindistan’da trafik

Ayrıca dolandırılmayın. Paranızı bozdururken, gelmeden önce döviz bürolarında bozdurun. Yoksa tüm paranızı aynı anda bozdurmaya kalkışırsanız bozdurduğunuz kişiyi bir daha bulamayabilirsiniz. Seyahat sigortası yaptırmayı unutmayın, hasta olabilirsiniz. Hava değişimi ve herhangi bir hastalıktan kurtulmanın yöntemi seyahat sigortası ile bundan kurtulmak olacaktır. İki ayı geçecek seyahat planınız varsa, aşı yaptırabilirsiniz. Seyahat sağlığı merkezlerinden ücretsiz aşı yaptırarak bu sağlık kapsamından kurtulabilirsiniz. Yanınıza ilaç almayı unutmayın. Doktorunuza görünmeyi unutmadan, kronik rahatsızlıklarınız varsa önceden tedbir alın. Bilet çıktısı almayı ihmal etmeyin. Havalimanı girişinde olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Elektronik bilet olmasına rağmen birçok kişi olumsuz şekilde geri döndürülebiliyor.

Hindistan’ı Unutamayacaksınız!

Sokak lezzetini sakın kaçırmayın! Hindistan’da sokak yiyecekleri muazzam olarak nitelendiriliyor. Yemeği sağ el ile yemeyi unutmayın. Hindistanlılar genellikle sağ elinle yediği için bunu sakın unutmayın. Yoksa şaşkın gözler üstünüzde olacaktır. Şişe su içmeyi unutmayın. Sudan ciddi hastalıkların olabileceği bilinen Hindistan’da sudan yapılan buzları ya da başka bir şeyi tüketmekten vazgeçin.

Hindistan sokak yemekleri
Hindistan sokak yemekleri

Temizlik standartların dışına çıkabilirsiniz. Odanızda duşunuz varsa mutlu olmalısınız. Pazarlık yapın. Alışveriş için pazarlık yaparak indirimler alabilirsiniz. Hintliler sizi izleyebilir. Size çok yakın olabilirler. Size aşırı yakınlaşmaya çalışan insanlardan uzak durmayı ihmal etmeyin. Planlarınız esnek olsun, her yeri gezmeye önem gösterin. Trende yolculuk ederek kültürel birçok şeyi algılayabilirsiniz. Bu arada din adamlarına kesinlikle saygısızlık yapmayın. Fiziksel temastan uzak durun. Türkiye’deki gibi omuzlarınız açık gezmeyin. Omuz açıklığı Hindistan‘da kötü bir algı yaratıyor. Mümkün olduğunca uzun kıyafetler giymeyi tercih etmelisiniz. Tapınak ya da evlere ayakkabılarla girmeyin. Uyarılara dikkat edin. Avrupa insanı olduğunuzu teninizden anlayabilirler. Yürüyen ATM gibi davranacakları için dolandırılma tuzaklarına yakalanmayın. Turist olduğunuzu unutturmak için daha önce gelmiş gibi davranmayı ya da konuşmayı seçin. Tanımadığınız insanlardan uzak durun. Unutmadan geçmeyelim. Hindistan cevizi yiyin, suyunu için. Çünkü en taze ve en güzel tadı bulacağınız yerde olduğunuzu bilmelisiniz. Vücudunuzun kaybettiği tüm mineralleri tekrardan geri kazanmanın doğal yolunu buldunuz. Velhasıl, hayatınızın macerasını yaşamaya hazır olun. Çünkü birçok insan sureti göreceğiniz yeri asla unutamayacaksınız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here