PAYLAŞ
Hollywood
Hollywood
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hollywood, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletine bağlı olan ve Los Angeles’ ın kuzeybatısında yer alan bölgedir. Kentte bulunan bir tepeye asılan Hollywood yazısı ile dünyanın her yerinde bilinen bölge özellikle Amerikan film yapıtlarının geçtiği yer olarak bilinir. Ayrıca dünyada iz bırakan tüm ünlülerin isminin kaldırımlar üzerinde yıldızların içinde yazıldığı bir hall of fame walk adı verilen uzun bir caddesi vardır. Bununla birlikte Universal Stüdyoları da Hollywood filmlerinin çekildiği yer olarak bilinmekte ve her yıl binlerce kişiyi ziyaretçi olarak ağırlamaktadır.

Hollywood’da Ne Yapabilirim ?

Los Angeles Hollywood
Los Angeles Hollywood

Hollywood, maalesef yazın sıcaktan bunaldığınız zaman denize girebileceğiniz bir yer değil. Tatil amaçlı olmasından çok gezinti yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz Hollywood’ da yapacaklarınız çok sınırlı diyebiliriz. Hafta içlerinde çok kalabalık olmayan bölge hafta sonlarında çok kalabalık olmaktadır. Bununla beraber hafta sonları takılabileceğiniz birçok gece kulübü bulunmakta. Hatta bu gece kulüpleri Johnny Depp, Jim Morrison gibi ünlülere ait olduğu için onları görme şansını da elde edebilirsiniz. Bunlarla birlikte üstü açık bir tur arabası ile tüm Los Angeles’ ı tepeden izleyebileceğiniz bir tura katılabilir. Ünlülerin yaşadıkları yer olan  Beverly Hills’ i görebilirsiniz. Ayrıca bu tur sırasında ünlü Hollywood yazısının olduğu yere gidebilir ve burada hatıra olacak bir fotoğraf çekebilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra yapılacak daha farklı şeyler arıyorsanız bir araba kiralayıp Universal Stüdyoları’ na gidebilir ve film çekimleri yapan ünlüleri yakalama fırsatı bulabilirsiniz.

Hollywood’ da Ne Yiyebilirim ?

Hollywood’ da Ne Yiyebilirim
Hollywood’ da Ne Yiyebilirim?

Hollywood, Amerika’ nın birçok eyaletinde olduğu gibi neredeyse her ülkenin yöresel lezzetini tadabileceğiniz lokantalara sahip. Bununla birlikte Türk lokantalarını da bulabileceğiniz Hollywood’ da Rumen, Meksikan, Ermeni, Hint ve doğal olarak Amerikan mutfaklarına ait tüm lezzetleri bulabilirsiniz.

Hollywood’ da Nasıl Konaklayabilirim ?

Hollywood hostel
Hollywood hostel

İlk başta belirttiğimiz deniz kenarı olan bir yer olmadığı için çok lüks oteller bulmanız pek mümkün değil. Ama sizin gibi gezinti amaçlı gelen insanlarla aynı odaları paylaşabileceğiniz hostel adı verilen yerlerde konaklayabilir. Yeni tanışacağınız insanlarla gece partileri düzenleyebilir ve evinizdeyken de eğlenebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here