PAYLAŞ
hong kong
hong kong
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hong Kong muhteşem bir ülke olup rahat ve güvenilir olarak gezip alış veriş edebileceğiniz bir yerdir. Bir başka deyişle Gökdelenlerin ülkesidir. Ülkemizden vize istemedikleri için ülkeye giriş çıkışlarda da bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Tek yapmanız gereken Hong Kong bölgesinde kaç gün kalacağınızı bildirmek olacaktır.

hong kong
Hong Kong

Hong Kong keşfedilecek ve ölmeden önce gidilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Tabi ülkemizden gidiş süresi uzun olsa da emin olun buna değecektir. Hong Kong’a giderken Qatar Hava Yollarını kullanabilirsiniz. Bazı dönemlerde promosyonları olduğundan oldukça indirimli uçak bileti satın alabilirsiniz. Uzak Doğu Ülkelerine uçuşlarda bizim Türk Hava Yolları gibi önemli bir havayolu şirketidir. Hong Kong hava alanına indiğinizde pasaport kontrolünün ardından havaalanını gezmenizi tavsiye ederiz. Havaalanında pasaportunuzu göstererek Airport Express Travel Pass Kartınızı alabilirsiniz. Bu kart ile üç gün boyunca ülkedeki metrolara binebilirsiniz. Ücreti 40 dolardır. Geri dönerken de geri verip %20 depozitosunu alabilirsiniz. Eğer ülkede üç günden fazla kalacaksınız, şehir merkezlerinde yer alan metro istasyonlarından 1 günlük turist kart alarak gün boyu yine sınırsız metroyu kullanabilirsiniz.

Hong Kong doları
Hong Kong doları

Ülkenin para birimi Hong Kong dolarıdır. Paranızı çevirirken birkaç döviz bürosuna uğrayın. Çünkü döviz büroları arasında bazen büyük farklar olabiliyor. Hong Kong’a gitmeden önce kalacağınız yeri ayarlamanızı öneririz. Yine bu şekilde indirimlerden yararlanabilirsiniz. Hem Hong Kong ülkesinde bazı otellerde odalar küçük ve pencere olmayabiliyor, daha sonradan sürpriz yaşamamak için oda boyutlarını ve penceresinin olup olmadığını da inceleyin. Bu arada Hong Kong dünyanın en güvenilir yerlerinden biridir. Gece bile dışarı çıktığınızda kimse size laf atmaz merak etmeyin. Rahatlıkla gezebilirsiniz. Şüphesiz kadınların en çok sevdiği şey alışveriş yapmaktır.

Hong Kong'da bir otel
Hong Kong’da bir otel

Hong Kong ülkesinde alışveriş çılgınlığı yapabilirsiniz çünkü genelde fiyatlar diğer ülkelere göre daha uygun olup cebinizi yakmaz. Ülkenin her yerinde alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Alışverişin uygun fiyatlı olmasının nedeni burada vergi olmamasıdır. Yemek kültüründen bahsederek olursak, damak tadınız soslu baharatlı yiyeceklere alışıksa sıkıntı yaşamazsınız. Ülkenin restoranlarında genelde kişi başı yemek yemek 25 liradan başlamaktadır.  Gelelim bir diğer konuya gece hayatının aktif yaşandığı ülkelerden biri olan Hong Kong ülkesinde ünlü mekanlara giriş genelde ücretsiz olup girdiğiniz yerde yerel halktan çok turist görmeniz olasıdır, merak etmeyin. Şimdiden iyi gezmeler ve eğlenceler dileriz. Ülkenin tadını çıkarın.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here