PAYLAŞ
Couchsurfing
Couchsurfing Logo
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Seyahat eden insanların en çok kullandığı uygulamalar arasında Couchsurfing de yer almaktadır. Eğer sizler de iyi bir gezginci iseniz ve gittiğiniz yerlerde uygun fiyata kalacak yer arıyorsanız, Couchsurfing uygulaması tam size göre. Bu uygulama sayesinde ev ya da oda kiralayan insanlara ulaşabilir, ayrıca gideceğiniz yer hakkında bilgi alabilirsiniz.

COUCHSURFİNG NASIL KULLANILIR?

Dünyanın en çok kullanılan seyahat uygulamaları arasında yer alan Couchsurfing, aynı zamanda sosyal medya uygulaması olarak da tercih edilmektedir. Bu uygulama sayesinde evinizi ya da odanızı bölgenize gelen insanlara kiralayabilirsiniz. Ayrıca sizler de gittiğiniz yerlerde otellere ya da pansiyonlara binlerce lira para vermek istemiyorsanız; Couchsurfing uygulaması ile uygun bir ev ya da oda bulabilirsiniz.

Couchsurfing
Couchsurfing Logo

GEZME TUTKUNLARI İLE TANIŞMA İMKANI

Couchsurfing uygulamasını genellikle gezginler ve gezmeyi sevenler kullanmaktadır. Bu yüzden uygulama üzerinden tanışacağınız insanlardan gittiğiniz yer ile ilgili çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu insanlar ile sohbet edebilir, kendi deneyimlerinizi de ona aktarabilirsiniz. Couchsurfing evi sayesinde yeni insanlar ile tanışabilme imkanı da bulunmaktadır. Eğer sizler de gideceğiniz yerde kendinize gezgin bir arkadaş bulmak istiyorsanız, Couchsurfing uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Couchsurfing uygulaması bedava konaklamak anlamına gelmemektedir. Ancak bu uygulama içerisinde kiralamanın yanı sıra ücretsiz olarak kalacak yer sağlayan insanlar da bulunmaktadır. Bu kullanıcılar ile tanışarak gittiğiniz destinasyonda ücretsiz kalacak yer bulabilirsiniz.

ÖĞRENCİLER İÇİN BULUNMAZ NİMET: HOSTEL

Düşük bütçeli gezginler ve öğrenciler için ucuz konaklama fırsatı sağlayan otellere Hostel denilmektedir. Genellikle ranzalar ve yataklar ile insanlar aynı odada kalmaktadır. Bu odada ayrıca ufak da bir mutfak bulunmaktadır. Hostel’de kalmak otel ya da pansiyonlara göre daha ucuz olmaktadır. Ancak burada özel bir ilgi olmayacağını unutmayın. Daha çok düşük bütçeli insanlara hitap eden Hostel’ler, 8-10 yataklı odalara ve genel kullanım alanlarına sahip olmaktadır. Odadaki yatak ve diğer özellikler ise bulunduğunuz Hostel’e göre değişiklik göstermektedir. Hostel sayesinde ucuz fiyatlara hiç tanımadığınız insanlar ile aynı odada kalabilir ve tanışma fırsatı da bulabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here