PAYLAŞ
japonya
japonya
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Eğer hoşgörü ve saygı anlamında gerçekten bir şeyler görmek istiyorsanız Japonya bu konuda sizlere gerçekten fazlasıyla yeterli olacaktır. Burası sadece teknolojik anlamda değil aynı zamanda kültürü, insan ahlakı ve aklınıza gelebilecek her şeyde gelişmiş bir ülkedir. Buraya adım attığınızda koca şehirde her tarafı tertemiz gördükten sonra kendinizi kirli hissedebilirsiniz. Zira bu güzel ülkede yerlerde çöp görmeniz neredeyse imkansız. Sokaklar sürekli güzel kokar ve tertemiz bir görünüme sahip olur. Buradaki insanlar birbirlerine karşı saygılılar ve kimse kimseye karışmaz. Sokak ortasında asla “görmemiş” gibi yemek yiyen insanlar göremezsiniz veya biz Türkler’deki gibi bankta oturup çekirdek çitleyip etrafı pisleten bir grup görmeniz adeta imkansız. Burada insanlar hem insana hem de doğaya inanılmaz bir şekilde saygılılar.

Büyüleyici Japonya
Büyüleyici Japonya

Japonya teknolojinin tavan yaptığı ülkelerden biri. Bu yüzden nereye giderseniz gidin ülkemizde veya dünyanın birçok ülkesinde karşılaşamayacağınız teknolojik altyapılar görmeniz mümkün. Özellikle tuvaletlerin ısıtmalı olduğunu gördükten sonra şaşırmaktan kendinizi alamayacaksınız. Üstelik burada yaşam bu kadar pahalı değil. Burada yaşam eskisine göre çok daha ucuzlamış durumda.

Japonya’ya gelip Tokyo’ya uğramamak olmaz. Nüfusu 13.5 milyon Tokyo‘da İstanbul’daki gibi bir trafik sorunu yok. Aksine burada kalabalık bir nüfusa rağmen düzen sağlanmış durumda.

Tokyo
Tokyo

Bizim ülkemizde ön kapıdan binilip arka kapıdan inilirken Japonya ülkesinde ise bu durum tam tersi. Tabi otobüsten inerken bilet okunmakta veya bozuk parayla yol parası ödenmekte.

Çoğu uzak doğu yemeği batıya göre farklı ve ilginç. Japonya’daki yemek kültürü de batıdan tamamen farklı ve burada çatal kullanmayıp tahta çubuk kullanıyorsunuz. İlk başlarda alışmakta zorlansanız da sonradan zevkli bir hale geliyor ve çatalı unutmaya başlıyorsunuz.

Japonya'da yemekler çubukla yenir
Japonya’da yemekler çubukla yenir

Japonya sadece teknolojide gelişmiş bir ülke değil. Sağlık alanında da en son gelişmeler Japonya’da yaşanıyor. Bu yüzden ülkenin her tarafında eczane görmeniz mümkün. Tabi bu eczaneler ülkemizdeki eczanelere pek benzemiyor. buradaki eczaneler daha çok kozmetiğe yönelmiş durumda. Eğer cilt bakımı konusunda hassas iseniz bu eczanelerden kendinize doğal ürünler alabilirsiniz. Biliyorsunuz ki uzak doğu alternatif tıpta çok üst bir düzeyde ve doğal şifalar konusunda da batıya göre fazlasıyla ileride.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here