PAYLAŞ
Karadeniz Turu'nun Vezgeçilmezleri
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Karadeniz Türkiye’deki ormanlarının kalbi. Yapacağınız seyahatte yeşilin her tonuyla tanışacaksınız ve gerçekten gezmeye doyamayacaksınız. Hırçın dalgaları, çılgın insanları, hamsisi ve horonu ile başka bir güzel bu bölgemiz. Bolu, Rize ve Trabzon sıralayabileceğimiz o kadar çok şehir ve o kadar çok görülecek yer var ki burada belki de gezmekten çok yaşamak lazım bu güzel yörelerde. Saymakla bitiremeyeceğim o kadar çok yer var ki güzellikleriyle dolu. Bu yüzden bir Karadeniz turu yapacaksanız planınızı ve rotanızı çok iyi ayarlamalısınız.

karadeniz
Amasra

Yedigöller’den başlayarak yapacağınız bir Karadeniz turunu size önerebilirim. Ben sizler için beni etkileyen üç yerden bahsedeceğim. Karabük’te bulunan Safranbolu evleri gerçekten gidilip görülmeli. Konaklayabileceğiniz bu evler ilginç bir mimariye sahip, hatta yumurta kabuğundan yapıldığı bile söyleniyor. Çok eski zamanlardan günümüze kadar kalmış olan bu evler çok dayanıklılar. Gerçekten içine girdiğinizde tarih koktuğunu hissedeceksiniz.

karadeniz Yedigöller
Yedigöller

Trabzon’un Sümela Manastırı ve Uzun Gölü beni en çok etkileyen diğer yerlerden. Dağların arasında kalmış bu eşsiz güzellikte ki göl size harika havası ile eşsiz bir manzara sunuyor. Sümela Manastırı’nı restore etmiş olsalar da bu kadar zamandır günümüzde ayakta durması bile harika bir durum. Mutlaka o zorlu yolları geçip Manastıra ulaştığınızda yorulduğunuza değdiğini anlayacaksınız.

Sümela Manastırı
Sümela Manastırı

Rize’nin Ayder Yaylası da ayrı bir güzellikte yemyeşil bir yer burası, gezi için gelen birçok insan bu yaylaya uğramadan geçmiyordur sanırım. Tertemiz havasını içinize çekmenizi ve doğanın eşsiz güzelliği ile gözlerinizi dinlendirmenizi tavsiye edebilirim sizlere. Aslında Karadeniz o kadar güzel ve o kadar uzun bir yolculuk ki yapacağınız yolculukta her adımı çok doğru ve iyi değerlendirerek geçirin.

Rize Ayder Yaylası
Ayder Yaylası

Her yemeğin her lezzetin tadına mutlaka bakın. Hamsili Pilavının, mıhlamasının, mısır ekmeğinin, karalahana sarmasının ve birçok lezzetinin ayrı ayrı lezzeti ve güzelliği var. Ben Karadeniz turumda her yemeğin tadına, insanlarının enerjisine ve samimiyetine, doğal güzelliklerine, horon tepmesine hayran kalmıştım. Yapacağınız uzun yolculuklar ya da yürüyüşler sizleri yorduğunda bile sonunda ulaşacağınız mutluluk sizin için yeterli olacak ve yaptığınız bu turdan mutlaka memnun kalacaksınız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here