PAYLAŞ
Kaş
Kaş
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Antalya’ya bağlı bir belde olsa da ulaşım için Dalaman Havalimanı‘nı tercih ederseniz daha çabuk ulaşırsınız. Virajlı yollardan Kaş’a ulaşmaya çalışırken bir tarafınızda denizi seyretmek, bir tarafınızda duvar gibi yükselen dağ kendinizi farklı bir yaşama yelken açmış hissi verecek. Her mevsimi ayrı güzel olan Kaş’ta denize girme sezonu kapanmıyor bile denilebilir. Kaş’ta tatile dair her şeyi bulabilirsiniz eğlence, deniz, sakinlik, huzur, alışveriş. Sizi uzun bir rüyadaymış gibi hissettirecek Kaş’ta sizi bekleyenleri sıraladık.

Tarihi Eserler

Kaş tarihi eser
Kaş tarihi eser

Kaş’ın meşhur uzun çarşısının sonunda bulunan Aslanlı Lahit Likya döneminden kalmış ve en iyi korunmuş kaya mezardır. Çukurbağ Yarımadasında bulunan Antiphellos  antik kentinden kalma antik tiyatronun en üst merdivenine çıkıp karşıdaki Meis adasını seyredebilirsiniz. Kaş’taki en güzel manzaralardan biridir. Eğer Demre’ye gitme zamanınız varsa Noel Baba’nın anısına yapılmış olan Noel Baba kilisesini ziyaret edin mutlaka. Noel Babanın evini ziyaret edip hediyesiz dönülmez diyerek kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

Limanağzı

Limanağzı
Limanağzı

Merkezden kalkan teknelerle Limanağzı’na gidebilir gün boyu burada güneşlenip denize girebilirsiniz. Sezonun kalabalık zamanında gittiyseniz erken kalkmanız gerekmekte aksi halde yer bulamayabilirsiniz.

Kekova

Kekova
Kekova

Kaş’a biraz uzak olsa da görmeden kesinlikle dönmemeniz gereken bir yer. Kaleköy ve Üçağız açıklarında yer alan bu küçük adanın kuzeyinde Likya dönemine ait batık bir şehir bulunmakta şehir depremler sonucu batmış. Batık şehrin üzerinde yüzerken suya daldığınızda yüzüyormuş gibi değil de uçuyormuş gibi bir izlenime kapılabilirsiniz.

Meis Adası

Meis Adası
Meis Adası

Yunanistan’ın Türkiye’ye en yakın adası olan Meis’e Kaş’tan yüzerek bile gidebilir gibi gelse de feribotla 20 dakikalık bir yolculuk gerektiriyor. Pasaportunuz yanınızdaysa acenteler sizin için vize işlemlerini hallediyor. Adanın çok küçük bir alanında yerleşim var geri kalanı doğal yaşam alanı. Adada Euro geçse de Türk Lirası da geçiyor. Limandan deniz taksi kiralayıp denizin içinde kayalıkların arasındaki Mavi Mağaraya gidebilirsiniz. Kaş’a Meis Adasından bakmak doyulmaz bir tat.

Yeme-İçme

yeme içme
yeme içme

Kaş’ta Akdeniz ve Ege mutfağının tüm muhteşemliğini tadabilirsiniz. Et yemekleri ve hamur işleri de atlanmaması gereken lezzetler arasındadır.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here