PAYLAŞ
Kemer
Kemer
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye’de turizm merkezleri denilince akıllara gelen ilk yerler arasında Kemer’de yer almaktadır. Kemer İlçesi tatil yapmak isteyenlerin odak noktası olmuştur. Ayrıca doğal plajları, antik kentleri, mağaraları, safari turları ve eğlence hayatı ile de Kemer, sizlere tarihi ve modernliği aynı anda yaşatmaktadır. Neredeyse yılın her ayı turist gelen Kemer, turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında kalmaktadır.

Kemer’e Nasıl Gidilir?

Antalya ile Kemer İlçesi’nin arası yaklaşık olarak 45 kilometredir. Şehir merkezinden çok sayıda minibüs, otobüs firmaları ya da havalimanı servisleri sizleri doğrudan Kemer’e götürmektedir. Antalya Havalimanı’na da 59 kilometre uzaklıkta olan kemere, deniz yolu ile de ulaşmak mümkündür. Kemer ise adını köylülerin dağlardan gelen seli önlemek için ördükleri taş duvardan almaktadır. Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadır.

Kemer’de Gezilecek Yerler

Doğal güzelliklere ve köklü bir tarihe sahip olan Kemer’de gezilecek çok fazla yer bulunmaktadır. Bir yandan doğal güzelliklere rastlarken diğer yandan da tarihi yapılar ile karşılaşabilirsiniz.

Kemer Plajları: Kemer’i turizm merkezi haline getiren Kemer Plajları’dır. Kemer ilçesinde çok sayıda plaj bulunmaktadır. Bunların Ayışığı, Belediye ve Phaselis plajları merkeze yakındır, Adrasan Plajı 50 kilometre, Çıralı ve Olimpos plajları 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca Kiriş, Göynük, Tekirova, Beldibi plajları da yine bölgede oturanlar ve ziyaret edilenler tarafından tercih edilmektedir.

Kemer Plajları
Kemer Plajları

Göynük Kanyonu: Göynük ile Kemer arası ortalama 4 kilometredir. Burada rehber eşliğinde küçük ve doğal havuzlar, yemyeşil bir doğa ve şelaleler ile baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca adrenalin tutkunları için çeşitli doğa sporları da yine bu kanyonda düzenlenmektedir.

Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu

Beldibi Mağarası: Kemer İlçesi’ne yaklaşık olarak 19 kilometre uzaklıktadır. Eski çağlara ait olan bu mağarada eski çağlara ait çizimler de bulunmaktadır. Mağara duvarında çok sayıda insan ve geyik çizimine ulaşabilirsiniz. Mağaranın sonuna ise henüz gidebilen olmamış. Çok uzun olan mağarada belli bir yere gidilebiliyor. İddialara göre mağaranın sonunda gölet olduğu belirtiliyor. Ancak henüz mağaranın sonuna giden ya da ne olduğunu gören olmamış.

Beldibi Mağarası
Beldibi Mağarası
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here