PAYLAŞ
Köln
Köln
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Milattan önce 38’de kurulan Köln, Almanya’nın en büyük dördüncü kenti olarak gösterilmektedir. Köln, Orta Çağ döneminden beridir önemli bir ticaret merkezi olarak gösterilmektedir. Köln’de çok sayıda çikolata festivalleri, spor aktiviteleri, Roma tarihi ve farklı etkinlikler bulabilirsiniz. Şehrin içerisinde gezerken bir yandan tarihi Roma surlarını, bir yandan savaş sonrası kalan binalar ve bir yandan da post modern binaları görebilirsiniz.

Müzeler konusunda da oldukça zengin olan Köln, çok sayıda tarihi eseri bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca yerel biraları ve müthiş tasarıma sahip kiliseleri sizleri etkilemeye devam edecek.

Köln Nerededir?

Köln Nerededir?
Köln Nerededir?

Köln, Almanya’nın batısında bulunmaktadır. Kuzey-Ren Vestfalya Eyaleti’nin en büyük şehri olan Köln, ülkenin de en büyük 4.ülkesidir. Köln’ün kuzeyinde Monheim ve Leverkusen, güneyinde Troisdorf, Wesseling, Niederkassel bulunmaktadır.

Köln’e Ne Zaman Gidilir?

Köln şehrinde okyanus iklimi etkili olmaktadır. Genel olarak ılıman ve rüzgarsız bir havası olsa da genellikle sezon içerisinde farklılıklara uğrar. Köln’e gitmek için en uygun zaman sıcaklıkların 30 dereceye çıktığı Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Güneş, Köln’de yüzünü sadece 1467 saat göstermektedir. Bu da ortalama hava sıcaklıklarının gündüz 14,8 gece ise 5,8 olması anlamına gelmektedir.

Köln’de Gezilecek Yerler

Köln, oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Bu yüzden Ren Nehri’nin kendisine kattığı güzelliğin yanı sıra çok sayıda müze, tarihi yapı ve sanat galerileri de bulunmaktadır. Ayrıca çocuklarınız ile birlikte Köln Hayvanat Bahçesi’ne ya da Çikolata Müzesi’ne gidebilirsiniz.

Köln Katedrali

Köln Katedrali
Köln Katedrali

Şehrin merkezinde olan ve yüksekliği, görkemi, tasarımı ile görülmemesi neredeyse imkansız olan Köln Katedrali’nin yapımına 1248 yıllarında başlanmıştır. Ancak maddi sıkıntılar ve diğer etkenler inşaatın yapımını engellemiştir. Bu yüzden Köln Katedrali’nin inşaatı 1880 yılında bitirilebilmiştir. Bu da 632 yıl sonra inşaatın bitmesi anlamına geliyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

Çikolata Müzesi

Çikolata Müzesi
Çikolata Müzesi

Almanya’ya giden akrabalarınız sizlere çeşitli çikolatalar getirdiğini görmüşsünüzdür. Köln ise Almanya’da çikolatanın başkenti olarak gösterilmektedir. Burada çikolata üretimi ve çikolatanın tarihi ile ilgili geniş çaplı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Kolumba Müzesi, Romano-Germanic Museum, Museum Ludwig’i de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here