PAYLAŞ
Kolombiya Gezi Rehberi
Kolombiya Gezi Rehberi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Uzun yıllar İspanya’nın sömürgesi altında kalan Kolombiya, çok güzel kumsalların yer aldığı bir ülkedir. Ayrıca farklı canlı türlerini ve ormanları barındırmasıyla tanınır. 6 farklı bölgeden oluşan ülkenin en büyük iki şehri Andino Bölgesinde bulunan Bogota ve Medellin’dir. Başkent Botoga’dır ve en büyük karnavallara ev sahipliği yapan Barranquila, ülkenin önemli şehirleri arasındadır.

Kolombiya Nerededir?

Kolombiya Nerededir?
Kolombiya Nerededir?

Amerika’nın Güney kıtasında bulunan ülkenin kuzeyinde Karayip Denizi, güneyinde Peru ve Ekvator bulunuyor. Batıda ise Büyük Okyanus yer alır. Kolombiya’nın resmi dili İspanyolcadır ve birbirinden farklı kültürlere sahip olan yerel halklar yaşamaktadır. Bölgenin %90’ını ise Roman Katolikleri oluşturur. Hristiyan nüfusu oldukça fazladır.

Kolombiya’ya Nasıl Gidilir?

Kolombiya
Kolombiya

Türkiye’den vize şartı olmadan gidebileceğiniz ülkeye İstanbul’dan gerçekleşecek uçuşlarla gidebilirsiniz. Bu yolculuk bir hayli masraflı olacağı için Madrid, Paris ve Frankfurt üzerinden aktarmalı uçuşları tercih edebilirsiniz. Kolombiya gezi rehberi olarak bölgede tropikal bir iklimin yer aldığını ve haziran ile ağustos arasında ziyaret edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Kolombiya’da Gezilecek Yerler

Başkent Botoga’da birbirinden farklı tarihi yerler ve sanat müzeleri yer almaktadır. Botero müzesi ile altın müze buradadır ve mutlaka ziyaret edilmelidir. Kutsal bir yer olarak tanımlanan Mount Monserrate bölgesinde çok güzel bir doğa yürüyüşü yapabilir ya da Medellin kentindeki toplu taşıma sistemleriyle bölgeyi kuş bakışı olarak seyredebilirsiniz.

Sal of Zipaquira Katedrali
Sal of Zipaquira Katedrali

Kolombiya gezi rehberi konusunda çok önemli ulusal park ve adalara da sahiptir. Bosques de Cocora ulusal parkı Salento şehrinde bulunur. Ayrıca Medellin’deki Parque Explora büüyk akvaryumunu da gezebilirsiniz. Crab Cay adaları ile Zoologico de Cali hayvanat bahçesi diğer gezilecek yerler arasındadır. Son olarak Sal of Zipaquira Katedrali, tarihi bakımdan ülkedeki en eski ve görkemli katedral olarak bilinir.

Kolombiya Mutfağı

Kolombiya Mutfağı
Kolombiya Mutfağı

Ülkenin mutfağını yufka, patates ve et oluşturur. Daha çok deniz mahsullerinin tüketildiği ülkede, Amazon ormanlarında yetişen meyveler de tercih edilir. Yemekleri tatlandırmak için pirinç ve Hindistan cevizinin kullanıldığını söyleyebiliriz.

Kolombiya Festivalleri

Kolombiya gezi rehberi olarak, ülkenin en çok resmi tatile yer verdiğini söyleyebiliriz. Yılın 20 günü resmi tatil olarak kabul edilir ve bu süreçte Baranquilla kentinden birbirinden görkemli festivaller düzenlenir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here