PAYLAŞ
küba
küba
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Küba sonsuz büyüleyici bir ülkedir ve seyahat ettiğiniz çoğu yerden şüphesiz farklıdır. İlk seyahatinizi planlıyorsanız Küba’ya seyahat ipuçlarını öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Amacımız bu yazımızda sizinle bu ipuçlarını paylaşabilmek. Şimdi birlikte bunlara madde madde göz atalım:

Küba Siyasi Harita
Küba Siyasi Harita
  • Belirli bir yerde konaklayın. Eğer Küba’yı tanımak isterseniz öncelikle Kübalıları tanımanın gerekecek. B & B, de konaklayarak, Küba’ da iki haftalık bir gezi planlayarak bunu yapabilirsiniz. Onlarla birlikte çalışarak konukların yaşadığı alanı kendileri ile paylaşan bir otelde konaklamaktan daha çok kendinizi bir misafirhanede hissedersiniz.
  • İnternet’i unutun. İnternet, Küba’nın dünyadaki en fakir bağlı ülkeler arasında yer alıyor; nerede internete erişebilecekleri konusunda ciddi devlet kısıtlamaları, korkunç bağlantı hızları ve Wi-Fi’den başka mobil genişbant yok.
  • En iyi otellerde veya yakınınızda kalmadığınız sürece, telefonunuzla bağlantı kurmayı hiç düşünmeyin.
Kübalılar
Kübalılar
  • Gece dışarı çıkmak için plan yapın. Bir geceyi planlamadan dışarı çıkmak, dünyanın her yerinde unutulmaz bir geceye sebep olabilir ancak bunu Küba‘da bu yaşama ihtimaliniz çok küçük bir ihtimal bile değil. O yüzden daha önceden plan yapmanızı öneriyoruz.
  • Paladarlarda yemek yiyin. Küba’da yemek yemek üzerine duyduğunuz şehir efsanelerini unutun. Çünkü artık duyduğunuz kadar kötü değil. Gittiğiniz her yerde eskiden tek aromalı yemekler varken paladar olarak bilinen özel olarak açılıp işletilen restoranların açılması ile bu sorun ortadan kalktı.
Küba paladar
Küba paladar
  • Her zaman yanınızda nakit para bulundurun. Nakit para, Küba‘da en gerekli olan şeydir ve asla kredi kartlarınızı veya bankamatik kartlarınızı ödemeleriniz için kullanmamalısınız.
  • Mümkün olduğunca nakit olarak alışveriş yapın. Hafta sonu özellikle 15.30’da, Havana ve plaj tatil beldeleri dışında döviz bürolarının açılış saatleri geçtir ve her bankaya ait atm bulunmamaktadır.
Küba Havana
Havana
  • Eğer yabancıysanız caddede dikkat çekme ihtimaliniz fazladır. Bu nedenle sokak serserileri karşınıza çıkabilir. Bu nedenle tedbirli olmanızı tavsiye ederiz.
  • Garsonlar, otel temizleyicileri ve bagaj taşıyıcıları, otopark görevlileri, tuvalet görevlileri ve tur rehberleri ve kendi işine sahip kişiler ile devlet için çalışanların arasındaki farkların farkında olun. Çünkü avukatlar tur rehberleri haline geldiler ve doktorlar da Küba’da paladar gibi özel restoranlar işletebiliyorlar.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here