PAYLAŞ
Erdemli
Erdemli
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mersin’in Erdemli ilçesinden sizlere bahsetmek istiyorum bu ilçe oldukça farklı ve hoş bir yerdir. Ölmeden önce gitmeniz gereken yerlerden birkaçının içine girecek kadar güzel bir yerdir. Yöre halkı tamamen Yörük’tür hem sahil kısmında yaşarlar hem de yaz ayları yaylalarına giderler, güler yüzlü karşılamaları ile canını isteseniz size verecek kadar sıcak kanlı insanlar olduklarını söylesem abartmış olmam. Erdemli Gezi Rehberine başlayalım o zaman.

Erdemli Gezilecek Yerler

Kayacı Vadisi

Kayacı Vadisi
Kayacı Vadisi

Kayacı vadisinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır, zamanın yaşayan halk herhangi bir medeniyeti kabul etmeyerek bu vadi içerisinde yaşamışlar ve vadilere su kanalları açmışlar, bu sayede piknik yaparken yanınızdan akan suyun sesini dinleyebilirsiniz. Vadiye gitmek için Limonlu Kasabasını bulmanız gerekiyor zaten yol üzerindedir.

Kızkalesi

Kızkalesi
Kızkalesi

Denizin içinde bir kale hayal edin işte o kale, kız kalesidir. Kaleyi zamanın kralı kızı için yaptırmıştır ama kızı kalede yaşayamadan ölmüştür. Uzun sahili eğlenceli barları ile Kızkalesi tamamen sizlerin huzurlu bir tatil yapması için hazır durumdadır.

Cennet ve Cehennem

Cennet ve Cehennem
Cennet ve Cehennem

Tarihi ve nereden geldiği tam olarak bilinmeyen bu eski yapıya girdiğinizde oldukça şaşıracaksınız. Cenneti ve Cehennemin gerçekten ne olduğunu görmüş olacak ve doğayla nasıl bir bütün halde olduğunu göreceksiniz.

Limonlu Sahili

Limonlu Sahili
Limonlu Sahili

Erdemli ilçesinin en güzel sahili diyebiliriz, bir yandan denize karışan dere suyu diğer yandan berrak ve temiz deniz ister tuzlu ister tuzsuz suda yüzerek tatilinize anlam katabilirsiniz.

Doktorun Yeri

Doktorun Yeri
Doktorun Yeri

Limonlu Kasabası’nın içinde bulunan çok güzel bir piknik yeridir, isterseniz Google Görsellerden resimlerine bakabilirsiniz, siz yemek yerken altınızdan su akıp gider, tamamen derenin üzerine kurulmuş olan bu yer huzur dolu bir mekandır.

Mersin’in en sakin ilçelerinden de biridir aynı zamanda, trafik sesleri yok, pis dumanlar yok sadece yeşil mi yeşil çimler, dağlar var. Ön tarafınızda deniz varken arka tarafınızda Toros dağlarını izleyebileceğiniz tek yer erdemlidir. Erdemli ilçe merkezinde gezilecek pek fazla yer yok aynı zamanda şehirden kaçıp tatile gelmişseniz zaten fazla insan görmek istemeyeceksinizdir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here