PAYLAŞ
Malezya
Malezya
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tatil için bütçeniz kısıtlıysa, tatil yeriniz olarak Melezya’yı seçebilirsiniz. Egzotik ormanları ve plajlarıyla oldukça dikkat çeken Malezya, günümüzün en ideal tatil mekanlarından biridir. Ayrıca ülkede birçok ünlü markalar, restoranlar, kafeler, modern alışveriş merkezleri ve başka şeylerde bulabilirsiniz. Ülkenin en dikkat çekici şehri işe Kuala Lumpur şehirdir. Buraya geldiğinizde beton ile doğanın uyumunu görebilirsiniz…

Malezya kuala lumpur
Malezya kuala lumpur

Mazlezya’ya giderken alacağınız kıyafetleri ince tutmanızda fayda var. Malezya ekvatoral iklime sahiptir ve günün her mevsiminde hava sıcak. Özellikle sabahlar hava 32 derecedir. Akşamlar ise 22 derece. Bu özelliği sayesinde üşümeden şehri gezebileceksiniz.

Eğer Malezya’da tapınakları gezecekseniz yanınıza uzun kollu kıyafetler ve pantolon alın.

Malezya yeme içme konusunda üç kültürün Hint, Çin ve Avrupa mutfağının birleşimidir ve oldukça lezzetli yemeklere sahiptir. Özellikle sütlü çay, gevrek yağlı ekmek ve diğer özel lezzetler buraya gidenler tarafından mutlaka denenmeli.

 Malezya deniz yemekleri
Malezya deniz yemekleri

Deniz yemeklerini seven kişiler burada kalmayı planlayabilir. Deniz ürünleri konusunda son derece zengin olan Malezya, her yıl sırf deniz yemekleri için yüzlerle turistin akınına uğramakta.

Ülkede genel olarak yeme içme ücretleri oldukça ucuzdur. Genel olarak sokak satıcılarından ve pazarlardan almış olduğunuz yemekler, restoran fiyatlarının üçte biridir. Oldukça ucuz olan bu yemekler restoranlara göre oldukça ucuzdur ve ev yapımıdır. Birçok turistler ve yerli ahali genellikle yemeklerini sokak satıcılarından ve pazarlardan almakta.

malezya el sanatları
malezya el sanatları

Malezya’ya gidip alışveriş yapmamak olmaz. Malezya’da birçok el sanatları alabilir, elektronik aletleri alabilirsiniz. Üretici markaların Malezya’da olması nedeniyle buradan daha ucuz fiyata elektronik aletleri alabilirsiniz. Malezya’daki alışveriş merkezleri sabah 10’da açılmakta ve 22:00’da kapanmakta.

Malezya güvenlik konusunda oldukça donanımlı bir ülkedir. Buraya gelen turistler son derece rahat bir şekilde ülkede gezmektedir ve herhangi bir hırsızlık olayı veya diğer tehlikeli olaylarla karşılaşmamakta. Özellikle turistik bölgelerde bulunan turist polislerine olası bir tehlike durumunda iletişime geçebilirsiniz ve kendinizi güvene alabilirsiniz. Birçok turist, şimdiye kadar gelmiş olduğu en güvenli ülkenin Malezya olduğunu belirtmektedir.

Ülkenin resmi dili Bahasa Melayu’dır. Bunun dışında ülkede Çince ve İngilizcede oldukça fazla kişi tarafından konuşulmaktadır ve bu dilleri bilmeniz taktirde buradaki insanlarla rahat bir şekilde anlaşabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here