PAYLAŞ
Meksika
Meksika
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Amerika vizesi olanlar için müthiş bir 180 gün vizesiz seyahat imkanı sağlanan Meksika, Türkiye’den elektronik vize işlemi ile giriş yapılabilecek bir ülke konumunda yer alıyor. İnternetten vize uzatabilmek mümkün olabilir. Meksika’ya gitmeden önce yapılacak şey para birimine göre dövizi ülkenizde bozdurmak olacaktır.

Meksika mutfağı, Türk mutfağına benzer şekildedir. Dünyanın Gaziantep’i sayılıyor. Acı yemekleri ile meşhurdur. Bir kadın ya da annenin yemeğini yememek büyük bir saygısızlık göstergesidir. Sadece etten oluşmayan mutfak kültüründe deniz mahsulleri de yer alır. Kahve üretimi oldukça fazladır. Halk fakir olduğundan dolayı kahveyi satarlar. Çeşme suyu içilmez, kola tüketimi oldukça fazladır. Halk su yerine kola tüketir. Hatta bağımlı olmuştur. Limon suyu ya da domates suyu servisi oldukça yaygındır. Yudum yudum içilir.

Meksika mutfağı
Meksika mutfağı

Meksika’da Seyahatini Unutamayacaksınız!

Taksilerde taksimetre bulunmayabilir. Fiyatlar önceden belirlenmiştir. Dolmuşlarda ücretler inince yapılır. Uzun yol otobüsleri yemek molası değil 5-10 dakikalık ihtiyaç molası veriyor. Bunun için yemeğinizi önceden almalısınız. Oldukça büyük bir ülke konumunda olan Meksika, saat farkının oluşabileceği bir ülkedir. Seyahat ederken buna dikkat etmelisiniz. Tren ile ulaşımın yaygın olduğunu bilmeli, buna göre ulaşım sağlayarak kültürel etkileşimden yararlanmalısınız. Uzak mesafeler için uçak kullanmak, ekonomik olarak daha rahattır.

Meksika festival
Meksika festival

Misafirperverlikte Türkler gibi çok iyidirler. Hiçbir yerde hesap ödetmezler, kendi eviniz gibi hissedebilirsiniz. Elleri biraz ağır olan Meksikalıların buluşma saatlerine geç gelmesi ise çok fazla olarak bilinir. Sokak aydınlatmaları bazı bölgelerde zayıf olsa bile doğal yaşamın zengin olması ile beraber hava karardığında fener almanız size yardımcı olabilir. İnternetten araştırma yaparak bazı yerlere gitmek tercih edilir. Hediyelik eşyanın çok olacağı ülkeye geldiniz. Dönerken birçok şey hediye alabilirsiniz. Pazarlarda her şeyi bulabilirsiniz. Sivrisinek çok olduğu için sprey ilaç almanızda fayda var. Sim kart almak çok kolaydır. En uygun Telcel’i kullanabilirsiniz. Ülkede birçok sanatçı vardır. Festivaller hiç bitmez. Yılda 240’tan fazla festival kutlanır. Bunun sayesinde her yerde eğlencelere katılabilir ve unutulmaz anlara şahitlik yapabileceğinizi unutmamalısınız. Festivallere katılmayı unutmayın. Eğlenceyi doyasıya yaşayarak, unutulmayan eğlencelere tanıklık edin.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here