PAYLAŞ
Mısır Gezi
Mısır Gezi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Önemli kültürel farklılıklar ve dil engeli göz önüne alındığında, Mısır’a ilk defa gidiyorsanız kendi başınıza gezmek için zor bir yer olabilir. İnternetten bilgi edinebilirsiniz ancak Mısır’a ilk kez yapılan bir gezi için ülkede bulunan özel bir rehber veya bir seyahat acentesi aracılığıyla bilgi edinmek seyahatinizi daha da kolaylaştıracaktır. Mısır’a seyahatinizi Türkiye’den havayolu ile aktarmasız direkt uçuşlar bulunmaktadır. Mısır’a turistik gezi seyahatleri çok olduğu için özellikle turistik mevsimlerde hem daha uygun uçak bileti için hem de yer bulabilmek için önceden biletinizi almanızı öneririz.

Mısır harita
Mısır harita

Mısır’da Resmi dil Arapça‘dır. Ancak çoğu kişi İngilizce de dönüşebiliyor. İngilizce ile insanlarla anlaşmak kolaydır ancak birkaç Arapça kelime öğrenmenizi öneririz. Böylece insanlarla iyi bir diyalog kurma şansınız artar ve size daha çok yardımcı olmak isteyeceklerdir. Mısır’da yanınızda fazla nakit taşımanıza gerek yoktur. Mısır’a uçuşunuz sırasında havaalanlarında kullanmak için birkaç Dolar, Avro ya da Pound taşımanız yeterli olacaktır. Ülkede ATM‘lerden para çekecekseniz birçok kez para çekmek yerine bir defa da ihtiyacınız olan parayı çekin. Çünkü çoğu banka, çekilen miktardan bağımsız olarak, yurtdışı para çekme işlemi için standart bir işleme ücreti koymaktadır. Ayrıca, oradayken banka bakiyenizi takip etmenizi öneririz, bazen hatalar olabiliyor. Yanınızda farklı bankalara ait en az 2 kart taşıyın. Biriyle sorun yaşarsanız diğerini kullanabilirsiniz. Visa, Master ve Maestro kartlarını herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Mısır piramit
Mısır piramit

Çöl iklimin hakim olduğu ülkede Aralık ayında bile hava oldukça sıcak olabilir ancak gece serin olur. Gündüzleri kullanmak için yanınızda mutlaka güneşlik, gözlük ve şapka alın. Buna rağmen bronzlaşmanız olasıdır. Aswan, Luxor ve Dahab‘da geceleri daha serin olur. Ülkenin mutfağı et yemekleri ağırlıklıdır. Eğer bir vegansanız çorbaları ve salatalar tercih edebileceğiniz zengin bir mutfağı vardır. Tarihi bir ülke olan Mısır’da gezilecek çok yer var. O yüzden bir seyahat acentesi ile anlaşmalı olarak turlara katılmanızı öneririz. Büyüleyici güzellikte olan Piramitleri görmeden gelmeyin tabi ki Kahire’ye mutlaka uğrayın. Bunun dışında ülkenin çarşılarını da mutlaka gezin. Mısır’da olduğunuz süre boyunca pasaportunuzu mutlaka yanınızda taşımanızı da öneririz. Çünkü polisler sizi çevirip pasaportunuzu sorabilir. Sorun yaşamak istemiyorsanız pasaportunuzu bir an bile yanınızdan ayırmayın.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here