PAYLAŞ
Malta
Malta
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Malta şu an dil okulları açısından rağbette olan bir yer. Sebebi de hem ucuz olması hem de yakın olması. Buraya otobüsle gelip birkaç ay kalıp dil kurslarına giderek İngilizce öğrenebilirsiniz. Zaten yerel halk ta İngilizce konuşuyor. Yalnız şunu beklemeyin, yerel halkın İngilizce seviyesi ile İngiltere’nin konuştuğu İngilizce seviyesi arasında çok fark. Malta’daki çok iyi dil okulları var kötü olan da var. Bu yüzden kafanıza göre gidip dil öğrenmeye çalışmak büyük bir zaman ve para kaybıdır. Size danışmanlık yapacak bir profesyonel bir firmadan yardım alabilirsiniz. Tabi burası sadece dil öğrenilecek bir yer değil. Özellikle yazları inanılmaz güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle sahip olduğu gece hayatı ve serbest yaşamı Türkiye’deki birçok insanı kendisini çekmektedir.

Malta kıyı
Malta kıyı

Bu ülke 3 ada üzerine kurulmuş ve son zamanların en ilgi çeken tatil noktalarından biri. Malta tabi ucuz yaşam hayatıyla da dikkat çekiyor. Malta sadece tatil yapılacak bir yer değil elbette burası kültürel ve tarihi açıdan çok önemli bir yer. Malta’nın yazılı tarihi tam 7 bin yıla kadar uzanıyor. Bu da Malta’nın ne kadar köklü bir yer olduğunu gösteriyor. Burada o kadar çok fazla tarihi yer var ki gez gez biteremezsiniz. Ayrıca Malta’da bulunan bazı tarihi yapıların UNESCO Dünya Mirası Yerler Listesi arasında olduğunu belirtelim.

UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan yerler: Mdina, Hal Saflieni, Tarxien Tapınakları, Megalitik Tapınak, Mnajdra ve Ġgantija Temples.

Megalitik Tapınak
Megalitik Tapınak

Yıllık ortalama sıcaklığı 18 °C olan bu yer Akdeniz insanın rahatlıkla uyum sağlayabileceği bir yer oluyor. Yazları ise burası 30°C dolaylarında oluyor. Malta küçük bir yer olduğundan burada ulaşım çok gelişmemiş. Zaten burayı bir bisikletle bile gezebilirsiniz.

malta gece hayatı
malta gece hayatı

Malta’da gece hayatı almış başını gitmiş durumda. Buraya sırf bunun için tonca insan var. Özellikle  St. Julians bölgesi gece hayatıyla tüm dünyaya nam salmış durumda. Ayrıca burada eğlence 12 de son bulmuyor. Aksine gece 12 de başlıyor ve sabahlara kadar sürüyor. Buranın en büyük müşteri kaynağı ise Malta’ya gelen üniversite öğrencileri. Bu öğrenciler İngilizce öğrenebilmek için dil kurslarına kayıt yapıyor ve ortamlara girmekten geri kalmıyorlar. Malta’ya geldiğinizde gerçek anlamda bir eğlencenin içinde bulabilirsiniz kendiniz (:

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here