PAYLAŞ
Rockefeller Center Top of the Rock
Rockefeller Center Top of the Rock
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

New York, dünyanın en kalabalık metropolitan şehirlerinden birisi olup,  kültür başkenti olarak bilinmektedir. Şehir modern binalarıyla, müzeleriyle, mimari yapıtlarıyla, gökdelenleriyle, modern cafe ve caddeleriyle size eşsiz zaman geçirme olanağı sunuyor.

New York’ta Gezilecek Yerler

1.Özgürlük Heykeli

Özgürlük Heykeli
Özgürlük Heykeli

Özgürlük Heykeli,  ABD’nin simgesi haline gelmiş olup, 1886 yılında yapılmıştır. Yapıt ABD’nin kuruluşunun 100. Yıl şerefine Fransa tarafından hediye olarak yapılmıştır. Özgürlük Heykeli Liberity Adası’nın olduğu bölgededir.  Bölgeye feribotlarla ulaşım sağlayarak, yapıtı ziyaret ede bilirsiniz.

2.Times Meydanı(Times Square)

Times Meydanı(Times Square)
Times Meydanı(Times Square)

Times Meydanı Manhattan bölgesinde olup, şehrin en hareketli olan bölgede yerleşiyor. Buradaki ışıklı reklam panoları, mağazalar ve kafeler turistlerin oldukça dikkatini çekiyor ve bu meydan gece gündüz canlılığıyla dikkat çekiyor. Ayrıca burada New York Times tarafından her sene havi fişek kutlamaları yapılıyor.

3.Empire State Binası (Empire State Building)

Empire State Binası (Empire State Building)
Empire State Binası (Empire State Building)

Empire State Binası eşsiz mimarisiyle gelen turistleri karşılıyor. Fifth Avenue caddesinde bulunan bu yapıt 102 katlı olup gelen turistleri hayrete düşürüyor. Bu yapıt Lamb tarafından tasarlanmıştır.

4.Rockefeller Center Top of the Rock

Rockefeller Center Top of the Rock
Rockefeller Center Top of the Rock

Rockfeller Center binası, ABD’nin zengin iş adamına ait olup, 70 katlıdır. Buraya gelen misafirler şehri 360 derece olarak izleme keyfine varabilirler. Binanın bahçesi büyük buz pisti barındırmakta ve binanın alt katı alışveriş merkezi olarak kullanılmaktadır.

5.Central Park

Central Park
Central Park

CENTRAL Park bölgesi eskiden bataklık halinde olmuştur. 1857 yılında Frederick Law Olmset tarafından derlenip düzenlenen bu park insanların daha rahat nefes ala bilmesi, gezmesi , çocukların daha doğal ortamda oynaması için yapılmıştır. Bu park daha çok huzurlu ve rahat nefes almak isteyen insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Parkta fayton-bisiklet turu, buz pistinde kayma hizmetleri mevcuttur.

6.Brooklyn Köprüsü (Brooklyn Bridge)

Brooklyn Köprüsü (Brooklyn Bridge)
Brooklyn Köprüsü (Brooklyn Bridge)

Brooklyn Köprüsü Manhattan’la  Brooklyn ilçelerini birbirine bağlamakta olup, buraya gelenlere eşsiz göz alıcı bir manzara sunmaktadır. Köprü John A. Roebling tarafından düşünülmüştür. 1883 yılı 24 Mayısta kullanıma açılan bu köprü hem insanlar hem de, arabalar tarafından kullanılmaktadır. Köprünün üst kısmı arabalara, alt kısmı ise yayalara özel olarak yapılmıştır.

 

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here