PAYLAŞ
Nice
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Fransa ve dünya ülkeleri arasında en güneşli ve en güzel şehirlerden biri olan Nice her sene yüzlerle turisti misafir etmektedir. Fransızlar St Tropez’den Nice’ye uzanan yola güneşli yol demektedir. Her mevsimde gezmek için gelebileceğiniz bu şehirde oldukça fazla eğlenebilirsiniz.

Nice Eski Şehir Bölgesi

Nice Eski Şehir Bölgesi
Nice Eski Şehir Bölgesi

19 yy’a kadar Nice İtalya’ya bağlıydı. 19. yy’da yapılan referandumda Fransa’nın daha gelişmiş olması nedeniyle Nice Fransa’ya verilmiştir. Nice eski şehir bölgesinde gezerken eski İtalyan mimarisiyle karşılaşacaksınız. Konuşmayı oldukça seven İtalyanlar evlerini birbirine yakın bir şekilde yapmıştır ve bu bölge dar sokaklarla çevrilmiştir. Bu bölgede yürürken oldukça keyif alacağınızdan eminim. Gezmekten yorulursanız soluklanmak ve mola vermek adına buradaki restoran ve kafelerde oturabilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Oldukça keyif alacağınız bu bölgede gezmek için 2 saatinizi ayırabilirsiniz. Her yıl yüzlerle İtalyan ve diğer turistler bu bölgeye gelip gezmektedir.

Nice Cours Saleya Pazarı

Nice Cours Saleya Pazarı
Nice Cours Saleya Pazarı

Nice eski şehir bölgesinde pazarlarla da karşılaşabilirsiniz. Oldukça eski mimariye sahip olan açık pazarlarda birçok hediyelik eşya ve günlük kullanıma uygun eşyalar bulabilirsiniz. Burada gezerken oldukça keyifli zaman geçireceksiniz. Yorulduğunuz taktirde burada bulunan kafelerde ve restoranlarda oturabilir yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Özellikle burada kahvenin tadına bakmanızı öneririm.

Nice Sahilleri

Nice Sahilleri
Nice Sahilleri

Nice sahilleri birçok turist için vazgeçilmez ve buraya gelme sebeplerinden en önemlisi. Nice sahillerinde gezerken denize girmiş insanlara karşılaşabilirsiniz. Çünkü Nice sahillerinin her yerinden denize girmek serbest. Nice’ye gezmek için geldiyseniz mutlaka buraya uğrayın. Nice plajlarının taşlı olduğunu da belirtmek isterim.

Nice Promenade des Anglais (Sahilyolu)

Nice Promenade des Anglais
Nice Promenade des Anglais

Avrupa’nın en keyifli şehirlerden biri olan Nice bir deniz şehridir. Buranın en ünlü yeri sahil yoludur. Bu sahil yolunun ismi İngiliz yolda denmektedir. İngiliz kralı ailesi ile burada istirahat edermiş. İsmini de buradan almaktadır. Sahil yolunda yürürken Negresco Hotel özellikle dikkat etmeniz gereken oteldir. Bu oteli Eyfel kulesinin mimarı yapmıştır ve otelde Fransa’nın geçmişten bu güne değişimini sergilemiştir. Sahil yolunda bundan başka onlarca otel vardır.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here