PAYLAŞ
peru
peru
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Peru dendiğinde akıllara ilk gelen Unesco Dünya Mirası ve Dünyanın yedi Harikası gelmektedir

Peru, fakir bir ülke olmasına rağmen oldukça sıcakkanlı insanlarıyla tarihi eserleriyle ve doğal güzellikleriyle tatilseverlerin gözdesi olan yerlerden biridir.

Peru’ya gidip mutlaka görmeniz gereken yerlerin ilk sırasında Beyaz Şehir’ dir.

Beyaz Şehir, Arequipa olarak bilinmekte olup, en çok turist akınına uğrayan yerlerden biridir. Burada volkanik oluşumlu tepeleri göre bilirsiniz.

Lima’nın Müzeleri

Peru’nun başkenti olan Lima müzeleri ile son derece meşhurdur. Şehrin gezilecek yerlerinin başında müzeler olmaktadır. Burada birçok medeniyetin eserleri sergilenmekte olup, son derece dikkat çekmektedir.

Lima’da yaşayabileceğiniz bir diğer macera ise Amazon’un yağmur ormanlarının keşfine çıkmaktır. Burada profesyonel rehber eşliğinde geziler yapılmaktadır. Gelen turistler burada fotoğraflar çekiyor, yürüyüş için yapılan özel yollarda yürüyerek ormanın tadını çıkartıyorlar. Ayrıca birçok bitki ve hayvanın arasında farklı heyecanlar yaşayan turistler, Amazon ormanının familyasını da keşfediyorlar.

Peru Müze
Peru Müze

Titicaca Gölü

Titicaca Gölü
Titicaca Gölü

Peru’nun olmazsa olmazlarından olan bu göl her sene yüzlerce turistin akınına maruz kalıyor. Bu gölü diğer göllerden ayıran en büyük özellik, gölün gemileri içine alacak kadar büyük olmasıdır. İnanılmaz bir maceraya sahip olan Titicaca gölü aynı zamana piknik yeridir. Titicaca gölüne gittiğinizde etrafında birçok insanın piknik yaptığını göre bilirsiniz.

Saint Francis Katedrali

Saint Francis Katedrali
Saint Francis Katedrali

Sain Francis Katedrali Peru’da görülmesi gereken en sırlı yerlerden biridir. Katedrale gittiğinizde heyecanının en üst sınırlarını yaşayacaksınız. Katedralde inanılmaz kemikler, kafataslarından yapılan özel koleksiyon bölümleri mevcuttur.

Saint Francis Katedrali özel olarak İspanyol mimarlar tarafından yapılmıştır.

Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji Müzesi
Arkeoloji Müzesi

İnkalara ait sanat eserleriyle karşılaşacağınız arkeoloji müzesinde, özel yapım sanat eserleri bir hayli gözleri kamaştırıyor.

Lima Geceleri

Lima Geceleri
Lima Geceleri

Peru’ya gittiğinizde zamanınızı sadece tarihi yerleri gezerek değil, hem de şehrin gece hayatında eğlenerek geçirmelisiniz. Örneğin Lima’da club, bar ve eğlence mekanlarına gide bilirsiniz.

Âşıklar Parkı

Âşıklar Parkı
Âşıklar Parkı

Peru turu yapanların vazgeçilmezlerinden biri olan Âşıklar Parkı her yıl turistlerin akınına maruz kalmaktadır. Parkın ortasında öpüşen kadın ve erkek heykeli bulunmaktadır. Parkın aşağısında okyanus bulunmaktadır. Parkın okyanus kıyısına giderseniz burada sörf yan insanları göre bilirsiniz.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here