PAYLAŞ
Red Light District – Amsterdam
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam’da bulunan Red Light District merak ettiğiniz ve benimde sizlere bilgi vermek istediğim çok farklı bir yer. Buraya Kırmızı Fener Sokağı olarak anılan bir yerdir ve aklımıza da sanırım bu şekilde kazınacak. Sokağa girdiğiniz anda nerede olduğunuzu unutabilirsiniz çünkü bu yerde fuhuş ve uyuşturucu serbesttir. Hollanda hükumeti bu durumu uyuşturucuyu ve fuhuşu kontrol altında tutmak için yapmıştır.

RedLightDistrict
RedLightDistrict sokak

Kırmızı Fener Sokağı’na gelince her yerin kırmızı ışıklarla bezendiği bir yer düşünün ve her yerde kendini camlarda sergileyen kadınlar var. Bedenlerini sizlere açık bir şekilde sergilen bu işçi kadınlar bazen farklı kostümleri ile bazen ise hiçbir kıyafet olmadan karşınıza çıkarlar. 50 Euro karşılığı sizlerle birlikte olan bu kadınlar devlet kontrolü altındadırlar.

RedLightDistrict kadınlar
RedLightDistrict kadınlar

Kadınların çoğunluğu farklı yerlerden gelme. Kendileri için bir geçim kaynağı olarak gördükleri bu işi yapmaktalar. Yasal bir iş yaptıkları için mutlaka onay alarak burada çalışabilmektedirler. Hayat kadınlarının bulunduğu bu sokakta eğer ki bir hayat kadının perdesi kapalı ise bu onun müsait olmadığı anlamına gelir. Kırmızı ışıkların arasında yanan mor bir ışık görüyorsanız bilin ki burada travesti sex işçisinin olmasıdır. Bu sokak içerisinde hayat kadınları dışında daha size garip gelebilecek birçok şeye de rastlayacaksınız; canlı sex şovları yapan insanlar, uyuşturucu satanlar, sex müzeleri ve sex shoplar Kırmızı Fener Sokağı’nın bir bütünleyicisi gibi. Buraya gelen turistlerin büyük bir kısmı da ilk önce tabi ki bu yeri merak ediyor ve görmek istiyorlar. Birçok ülke de böyle bir yere rastlamak mümkün değil.

RedLightDistrict
Kırmızı Fener Sokağı

Eğer ki Amsterdam’a yolunuz düşerse Kırmızı Fener Sokağını Görmeye gidin ama unutmayın ki fotoğraf çekerken dikkatli olun. Sürekli polisler tarafında koruma altında olan bu yerde bir kadının resmini izinsiz çektiğinizi düşünürlerse sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Şehrin insanları tarafından oldukça alışılmış olan bu yerde temkinli olmanızda fayda var. Bir mekan dışında içki tüketimi yasaktır ve yol üstünde size uyuşturucu satmaya çalışan kişilerden uzak durmaya çalışın. Temkinli olduğunuz sürece gidip merakınızı giderebileceğiniz bir yer Red Light District.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here