PAYLAŞ
San Francisco
San Francisco
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri’ nin Kaliforniya eyaletine bağlı olmakla beraber eyaletin kuzey bölgesinde yer almaktadır. Bununla beraber San Francisco, San Francisco Körfezi Bölgesi’ nin en değerli kültürel ve finansal bölgesi konumundadır. Yarımada üzerine kurulu bu şehir de 1800’ lü yılların ortasında altın madeni çıkartmaya başlayarak çok büyük bir gelişme sağladı ve Amerika’ nın batı kıyısında ki en gelişmiş şehri oldu. 1900’lü yılların başında yaşanan deprem sonrası yerle bir olan şehir kısa sürede inşa edildi ve günümüzde uluslararası finans, ulaşım ve kültür merkezi haline geldi. Bunlarla birlikte San Francisco yaz sisleri, dik kayaları, değişik sayılabilecek tramvay sistemi, Çin mahalleleri ve aralarında  Golden Gate Köprüsü’nü de bulunduran elit ve Viktorya Mimarisi ile tanınmış her insanın hakkında fikir sahibi olduğu bir şehirdir.

San Francisco’ da Neler Yapılabilir ?

San Francisco’ da her insanın zevkine göre yapabileceği etkinlikler ve gezebileceği yerler var. Öyle ki eğer sanatsal zevkleri yüksek biriyseniz American Conservatory Theater, SFJazz Center, Louise M. Davies Symphony Hall ve Palace of Fine Arts Theatre’ a gidebilir birçok sanat etkinliğine dahil olabilirsiniz. Bununla beraber içki ve gece hayatını seviyorsanız size göre birçok yer bulunmakta eğer doğayı ve tarihi yapıları seviyorsanız yine size göre de gezilecek yerler ve yapılacak etkinlikler bulunmakta ha unutmadan Golden Gate manzaralı foto çekmeyi de unutmayın.

San Francisco’ dan Neler Alabilirim ?

San Francisco ŞÇin mahallesi
San Francisco Çin mahallesi

Diğer tüm Amerikan şehirlerin de olduğu gibi burada da hediyelik eşya alabileceğiniz birçok mağaza bulunmaktadır. Hatta unutmadan söyleyelim Çin’ in ardından en çok çin malı hediyelik eşya bulacağınız yer San Francisco bölgesi içerisinde ki bir Çin mahallesindedir.

San Francisco’ da Neler Yiyebilirim ?

San Francisco deniz mahsulleri
San Francisco deniz mahsulleri

San Francisco tüm dünyadan lezzetler bulabileceğiniz bir şehir olması ile beraber deniz mahsullerinin en iyi değerlendirildiği şehirdir.

San Francisco’ da Nerede Kalabilirim ?

Viktorya mimarili evler
Viktorya mimarili evler

Amerika’ nın en kalabalık bölgesinden biri olduğu için ünlü otel zincirlerinden mutlaka birini bulabilirsiniz. Eğer yerel yaşamı tatmak istiyorsanız Viktorya mimarili evlerde kalmanızı şiddetle öneririz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here