PAYLAŞ
Nevsky Caddesi
Nevsky Caddesi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rusya’nın Avrupa’ya baka yüzü olarak anılan St. Petersburg sanatın merkezi olan şehirlerden biridir.

Nevsky Caddesi

Nevsky Caddesi
Nevsky Caddesi

Şehrin yaşantısını hissede bilmek için gezinize Nevsky Caddesi’nden başlamak oldukça ideal. Cadde üzerindeki yollar, köprüler, binalar, cafeler oldukça modern ve bakımlı. Yolun arka sokağında cafeler ve restoranları sıralanmış bir haldedir. Bu caddede cafelerin ve restoranların dışarıda sıralanmış masalarında oturmuş keyifle kahve içen, yemek yiyen yerel halkı görmek mümkün. Cadde üzerinde bazı yerlerde insanların resimlerini çizen, karikatürlerini yapan ressam ve sanatçıları göre bilirsiniz.

Kazan Katedrali

Kazan Katedrali
Kazan Katedrali

Mimar Voronihin tarafından yapılmış Kazan Katedrali 1801-1811 yılları arasında yapılmıştır. Oldukça dikkat çeken bu yapı turistlerin ilgi odaklarından birisi.

Stockmann

Stockmann
Stockmann

Üst katında oldukça şık ve güzel manzaralı restoranları olan alışveriş merkezi Nevsky caddesi üzerinde bulunuyor.

Singer Binası

Singer Binası
Singer Binası

Singer Binası, içerisinde Dom Knigi (ev kitabı) ve kafesi çok ünlü olan cadde üzerinde bulunuyor. Turistler tarafından son derece ilgi gören bu yapıt görülmesi gerek bir yer.

Neva Nehri

Neva Nehri
Neva Nehri

St. Petersburg’da yapılması gerek en güzel ve eğlenceli aktivitelerden biri olan Neva Nehri turu herkes tarafından yapılması gereken son derece eğlenceli bir aktivitedir. Nehir turuna çıktığınızda, nehir kenarında sıralanmış müzeler, saraylar, kiliseler ve bütün önemli binaları görmeniz mümkün. Karadan göremeyeceğiniz farklı açılardan şehri gözlemlemek isterseniz nehir turu oldukça mükemmel. Tura çıktığınızda, nehir kenarında güneşlenen insanları da, görmeniz mümkün.

Hermitage Sarayı

Hermitage Sarayı
Hermitage Sarayı

Hermitage Sarayı, Rus mimarisinin en önemli ve görkemli yapılarından bir tanesi olup, görünüşüyle insanları etkilemeyi başaran bir yapıttır. Bu saray  Çariçe Katerina’nın kışlık sarayı olarak bilinmektedir ve Neva Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Bu saray Rusya’nın en büyük, dünyanın ise en büyük 5 müzesinden biri olarak bilinmektedir.

Sarayda 1886 kapı mevcuttur. Cephesinin uzunluğu 2 km olup, resim galerisini gezmek isteyenler ise 25 km yol yürümesi gerekli.

Hermitage Sarayı’na erken saatlerde girişler daha uygun fiyatlı oluyor.

Anichkov Palace

Anichkov Palace
Anichkov Palace

Üzerinde atlar bulunan ünlü, görkemli Anichkov Köprüsü’nün yanında görkemli ve gösterişli binasıyla Anichkov Palace, St. Petersburg’un olmazsa olmazlarından birisi.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here