PAYLAŞ
Şangay
Şangay
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Şangay hakkında çok fazla söylenecek ve anlatılacak şey bulunmaktadır. Ancak konuya başlamadan önce Çinlilerin sözü ile kısa bir özet geçebiliriz; “1000 yıl öncesinde yaşamak istiyorsan Chiyan’a, günümüzde yaşamak istersen Pekin’e, gelecek de yaşamak istiyorsan da Şangay’a git.”

Şangay Nerededir?

Şangay harita
Şangay harita

Çin Halk Cumhuriyeti’nin en doğu kısmında Büyük Okyanus’un kıyısında yer alan Şangay, limanı ile de dünyada nadir ülkelerden birisidir. Gelişmişliği ile ön plana çıkan Şangay, turistlerin tarafından da ilgi odağı olmayı başarmıştır.

Şangay’a Ne Zaman Gidilir?

Subtropikal bir iklime sahip olan Şangay’ın çok nemli bir havası bulunmaktadır. Ayrıca yaz aylarında hava sıcaklıkları 35 dereceye kadar çıkabilmektedir. Zaman zaman tayfun ve fırtına da görülen şehirde, en fazla yağış Haziran ve Temmuz aylarında olmaktır. Türkiye’den Şangay direkt olarak 10 saat sürmektedir, aktarmalı uçuşları seçmeniz durumunda bu süre daha da artmaktadır.

Şangay Şehir İçi Ulaşım

Teknolojiyi en üst seviyede yaşayan Şangay’da ulaşım imkanları da çok fazladır. Son teknoloji kullanılan araçlar ile Şangay şehrinin her yerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Şangay’da Gezilecek Yerler

Şangay tarihi ve modern yapıları içerisinde barındıran ve turistlerin ilgi odağı olan bir şehirdir. Kentte gezilecek çok sayıda mekan bulunmaktadır.

Orientel Pearl TV Kulesi

Orientel Pearl TV Kulesi
Orientel Pearl TV Kulesi

Şangay’ın gökdelenleri arasında dikkatleri üzerine çeken Orientel Pearl TV Kulesi 468 metre yüksekliğe sahiptir. Toronto ve Moskova TV kulelerinden sonra en yüksek 3.kule olan Orientel Pearl TV Kulesi, muhteşem bir manzaraya sahiptir. Bu kuleye çıkarak Şangay şehrini ayaklarınızın altında hissedebilirsiniz. Ayrıca içerisinde Şangay Tarih Müzesi de bulunmaktadır. Müzeye giriş ücreti 35 Yuan, kürelere çıkış ise 200 Yuan’dır.

Yu Yuan Bahçeleri

Yu Yuan Bahçeleri
Yu Yuan Bahçeleri

16.yüzyılda inşa edilen Yu Yuan Bahçeleri, 20.000 metrekare alana inşa edilmiştir. Çin’in tarihini ve klasikliğini yansıtan Yu Yuan Bahçeleri, hoş ve tatmin edici anlamına gelmektedir. Bu alanın içerisinde bahçeler, kuleler, köprüler, göller ve klasik evler bulunmaktadır. Yu Yuan Bahçeleri’ni 08:30 ile 17:30 saatleri arasında ziyaret etmeniz mümkündür. Bahçeye giriş ücreti ise kış döneminde 30 Yuan, yaz döneminde ise 40 Yuan olarak belirlenmiş.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here