PAYLAŞ
Port Grimaud
Port Grimaud
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Fransa’nın Bodrum’u, Dünya  sosyetesinin tatil beldesi olarak söylenen St.Tropez Fransa’nın güneyinde  Marsilya’nın 105 km doğusunda bulunmaktadır. Zenginlik ve ihtişamın yanında  küçük bir balıkçı köyü olarak kalmayı da başarabilmiş bir kasaba. Dünya’nın her yerinden zengin turist çekmesine rağmen etrafındaki doğal atmosfer korunmuş, en güzel yerleri imara açılıp beton yığını haline getirilmemiş. Bölgeyi çekici ve cazip kılan bu denli korunmuş olması. Ulaşım için kullanılan yol bile çok şeritli değil. Tatil rotanızı St.Tropez’e çevirme niyetiniz varsa sonrası için dinlenmek amacıyla ayrı bir tatil planlaması da yapmanız gerekir. St.Tropez’in 24 saat yaşayan canlı hayatı epey yorucu olabilir. Elbette Avrupa Birliği ülkesi olması nedeniyle Türk Vatandaşları için shengen vizesi zorunludur.  St.Tropez’de yapılacakları sizin için derledik.

St.Tropez Sokakları; Şehir içinde toplu taşıma araçları bulunmadığından, sokakları dar olduğundan ve eski tarihi dokusunu korumak amacıyla da araç ile giriş yapılmasına izin verilmediğinden yürüyerek gezmeniz gerekir.

St.Tropez Sokakları
St.Tropez Sokakları

Tekne Turu; St.Tropez’i denizden görüp, eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.

TekneTuru
Tekne Turu

Sahil Caddesi; Limanın karşısındaki caddede restoran ve kafelerde soluklanabilirsiniz.

Sahil Caddesi
Sahil Caddesi

Port Grimaud;  Sahil kenarında olan bölgede çok şık yapılar bulunuyor. Buradaki kanallarda tekne ile gezinti yapabilirsiniz.

Port Grimaud
Port Grimaud

Rue Francois Sibille; Ünlü markaların, şık mağazaların bulunduğu alışveriş caddesidir. Şehrin en pahalı caddesidir. Zenginlerin uğradığı restoran ve kafeler de bu caddededir.

Rue Francois Sibille
Rue Francois Sibille

Plajlar; Gezmekten, eğlenmekten, sürekli düzenlenen partilerden fırsat bulabilirseniz plajlarına mutlaka inmelisiniz. İnce sarı kumlu kumsallarında güneşlenmeden dönülmemeli.

St.Tropez Plajlar
St.Tropez Plajlar

Pazarlar; Salı ve Cumartesi günleri kurulan pazarlarda yöresel yemekler,  içecekler, giysiler, hediyelik eşyalar, aklınıza gelebilecek her şeyi bulmanız mümkün. Şehrin sakinleri ve tatilcileri zenginlerden oluştuğu için her şey oldukça pahalı Pazar fiyatları nispeten ucuz kalıyor.

Pazarlar
Pazarlar

Rue Gambetta; Üstünde kemerler olan tarihi caddedir tarihi binalar, Arnavut kaldırımlı sokaklar, sokak aralarındaki butik kafelerin sokaklara kurduğu masalarda oturup Fransız mutfağının lezzetleri eşliğinde tarihin tadına varabilirsiniz.

Rue Gambetta
Rue Gambetta

Şarapları; Dünyanın en iyi şarapları olarak bilinen Bodeaux şarapları Marsilya bölgesindeki bağlarda yetişen üzümlerle yapılmakta bölgeye gelmişken şarap tadımı ve tatil dönüşü için stok yapmayı ihmal etmemek gerek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here