PAYLAŞ
Singapur
Singapur
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Geleneksel kültürüyle, moderni bir araya getirmiş olan Singapur görenleri hayrete  getirecek güzelliğe sahip olan bir ülke. Singapur gezilmesi son derece kolay ve oldukça düzenli bir ülke. Burada kolay ve rahat bir şekilde metro ve otobüsü kullana bilirsiniz. Taksi fiyatları da, oldukça makul. Burası tatil yapmak için en güzel rotalardan bir olabilir.

 Marina Bay

 Marina Bay
Marina Bay

Singapur nehri boyunca uzanan Marina Bay Singapur’un doldurma yaparak kazandığı alanların en büyük örneklerinden biridir. Marina Bay dünyanın en lüks seyahat yerlerinden birisidir. Dünyanın en büyük dönme dolabı Singapore Flyer, dünyanın en pahalı oteli Marina Bay Sands, tarihi One Fullerton Oteli’de Singapur’dadır. Gündüzleri sakin olan Singapur geceleri genellikle ışıl ışıldır. Ama siz mutlaka bu şehrin hem, gecesini hem de, gündüzünü görün.

 Clarke Quay & Riverside

 Clarke Quay & Riverside
Clarke Quay & Riverside

Singapur’un en güzel yerlerinden biri olan Clarke Quay ve ve çevresindeki Riverside, şehrin gece hayatının ritmini tutan bir yerdir. Işıl ışıl olan gece hayatının yanı sıra burası, gündüzleri buraya gelenlere de, eşsiz nehir kıyısında yemek yeme fırsatı sunuyor. Genellikle bu bölgede bulunan Çinlilerin eski evleri, dükkanları ve benzeri yerler, günümüzde restoranlara , barlara, gece kulüplerine, eğlence merkezlerine dönüştürülmüş. Buradan başlayan ve Marina Bey’de biten tekne turları turistlerin vazgeçilmezlerinden. Özellikle gün batımında buraya mutlaka gelmelisiniz.

Chinatown

Chinatown
Chinatown

Singapur hakkında duyulan en çok şikayet onun yapaylığı hakkında. Bu düşünceye sahip kişiler demek ki Singapur’un kültürünü ve ara yüzünü sunan mahalleleri görmemişler. Burası oldukça güzel korunmuş mimarisiyle, hediyelik eşya satan tezgahlarıyla, işportacılarıyla, yeme içme mekanlarıyla oldukça göz kamaştırıyor. Chinese Heritage Centre, Sri Mariamma, Buddha Tooth Relic, Thian Hock Keng tapınaklarını mutlaka görmelisiniz. Buddha Tooth Relic tapınağının hemen bitişinde Chinatown Visitors Center’e uğrayarak burada ücretsiz olarak dağıtılan haritadan alın. Her gün saat 2 den sonra olan ücretsiz gezi turlarına katılın ve görmediğiniz yerleri keşfedin.

 Sentosa Adası

 Sentosa Adası
Sentosa Adası

Sentona Adası, tamamı insan yapımı olan rekreasyon alanı ve oldukça güzel bir eğlence merkezidir. Singapur Bahçesi lakaplı Sentosa Adası konsantre ve eğlence sunmaktadır. Burada olacağınız müddetçe oldukça fazla eğleneceksiniz ve burada kalmak için haftalar bile size yetersiz gelecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
İlgili etiketler : singapur baskent hd

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here